Saruhanlı Ekonomi haberleri

İş Bankası Çiftçilere Yönelik Yenilikçi Çözümler Sunduğu İlk Tarım İhtisas Şubesini Manisa’da Açtı!

Türkiye İş Bankası teknolojiyi, tarımı ve finansı bir araya getirerek çiftçilere yönelik yenilikçi çözümler sunduğu ilk tarım ihtisas şubesinin açılışını Manisa Saruhanlı’da gerçekleştirdi. Açılışta konuşan İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “100. yılımıza kadar ülkemizde Gediz Ovası gibi ne kadar bereketli ova varsa oradaki şubelerimizi tarım ihtisas şubesine dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bugünü bir milat olarak alalım.” dedi.

Saruhanlı, Gördes ve Gölmarmara’ya Prestij Cadde Müjdesi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Haziran ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda prestij cadde düzenleme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Turgutlu ilçesi Son Sokak’ta çalışmalarını tamamladıklarını belirten Başkan Ergün, Saruhanlı ilçesi Atatürk, Hükümet, Namık Kemal ve Talat Paşa Caddeleri; Gördes ilçesi Fatih ve Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Özgür Artunç Bulvarları ile Gölmarmara ilçesi Uğur Mumcu Caddesi’nde prestij cadde çalışması başlatacaklarını müjdeledi.

Başkan Okur, ’Elimizde Yeterince Zeytin Yağımız Var, Paniğe Gerek Yok’

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz sonrası özellikle sosyal medyada ortaya çıkan spekülasyonlar nedeniyle ayçiçek yağında fiyatların yükselmesi sonrası tüketicileri zeytin yağı kullanmaya davet eden Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, “Şu an savaşın çıkması vatandaşı paniğe sevk etti. Hiç paniğe gerek yok. Elimizde yeterince zeytin yağımız var. Hem vücuda besin olarak daha kıymetli. Bu yüzden vatandaşlarımızın panik yapmasına gerek yok. Zeytin yağı tüketmeye devam etsinler” dedi.

Saruhanlı Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı Net 4 Bin 752 TL’ye Yükseldi!

Saruhanlı Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. 240 işçiyi kapsayan sözleşmeye göre Belediyede en düşük taban işçi maaşına yüzde 55 zam uygulandı. Böylelikle (çocuk yardımı, 15+15 olmak üzere yılda 2 defa yevmiye ücreti ve bayram ikramiyeleri hariç) en düşük işçi maaşı net 4 bin 752 TL’ye yükseldi.

Başkanlar Arasında İlçelerdeki Parke Taşı Tamiratı Protokolü İmzalandı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi ocak ayı meclis toplantısının ardından Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu Belediye Başkanları ile birlikte ilçe sınırları içerisinde kalan ve MASKİ tarafından gerçekleştirilen her türlü çalışmanın ardından zemin kaplamalarına ilişkin tamiratların yapılması için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyesine kilit parke taşı verilmesine ilişkin protokolleri imzaladı.