Saruhanlı Politika haberleri

Manisa, Okul Öncesi Eğitimde 10 Derslik Daha Kazanıyor

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında, hayırsever Ayşe Oruç tarafından Saruhanlı ilçesine yaptırılacak olan 2 derslikli anasınıfı ile İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yaptırılacak olan 8 derslikli Merkez Efendi Anaokulu yapım işi için protokol imzalandı.

İş Bankası Çiftçilere Yönelik Yenilikçi Çözümler Sunduğu İlk Tarım İhtisas Şubesini Manisa’da Açtı!

Türkiye İş Bankası teknolojiyi, tarımı ve finansı bir araya getirerek çiftçilere yönelik yenilikçi çözümler sunduğu ilk tarım ihtisas şubesinin açılışını Manisa Saruhanlı’da gerçekleştirdi. Açılışta konuşan İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “100. yılımıza kadar ülkemizde Gediz Ovası gibi ne kadar bereketli ova varsa oradaki şubelerimizi tarım ihtisas şubesine dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bugünü bir milat olarak alalım.” dedi.

Saruhanlı, Gördes ve Gölmarmara’ya Prestij Cadde Müjdesi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Haziran ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda prestij cadde düzenleme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Turgutlu ilçesi Son Sokak’ta çalışmalarını tamamladıklarını belirten Başkan Ergün, Saruhanlı ilçesi Atatürk, Hükümet, Namık Kemal ve Talat Paşa Caddeleri; Gördes ilçesi Fatih ve Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Özgür Artunç Bulvarları ile Gölmarmara ilçesi Uğur Mumcu Caddesi’nde prestij cadde çalışması başlatacaklarını müjdeledi.

MHP Manisa İl Başkanı Öner’in İddialarına Başkan Bilgin’den Sert Yanıt Geldi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kızı Merve Ergün’e ait olduğunun ortaya çıkmasıyla başlayan tartışmaya MHP Manisa İl Başkanı Murat ÖNER’in, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin hakkında İçişleri Bakanlığı 280 ton hurdayı ihalesiz bir şekilde 280 bin TL’ye sattığı ve bu parayı belediye hesabına yatırmadığı tespit edildi. CHP’li Saruhanlı Belediyesinin yolsuzluklarını sağır sultan duydu. Şeklindeki ifadelerine, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’den sert yanıt geldi.