Şehzadeler Çevre haberleri

Başkan Ergün ve Başkan Çelik Erler ve Alçıtepe Caddelerinde Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesinin Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle prestij cadde çalışması yürüttüğü Erler ve Alçıtepe caddelerinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Mahalle muhtarları, vatandaşlar ve bölgedeki esnaflar, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti paylaşarak, Başkan Ergün’e ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür etti.

Yağmur Suyu Izgaralarından Kamyonlarca Çöp Çıkarıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi Turgutlu yolu üzerinde su taşkınlarına engel olmak amacıyla yağmur suyu ızgaraları ve kanalizasyon hatlarında temizlik çalışması gerçekleştirdi. İdare yetkilileri. vatandaşları kanalizasyon hatlarına ve yağmur suyu ızgaralarına çöp atmamaları konusunda uyardı.

Avni Gemicioğlu Caddesinin 2. Etap Çalışmaları Başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Avni Gemicioğlu Caddesinde hayata geçireceği 2. Etap prestij cadde projesi öncesinde MASKİ Genel Müdürlüğü, 7 milyon 250 bin TL bedel ile yapacağı alt yapı çalışmasına başladı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir de start verilen çalışmaları yerinde inceledi.

MASKİ’den Sancaklıiğdecik Mahallesine Ziyaret

MASKİ Genel Müdürlüğü İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Serpil Çakır, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında alt ve üstyapısı yenilenen Şehzadeler ilçesine bağlı Sancaklıiğdecik Mahallesini ziyaret etti. Ziyarette mahallenin taleplerini ve isteklerini dinleyen Daire Başkanı Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti.

MASKİ, Dere Temizlik Mesaisine Ara Vermiyor

İl genelinde dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Veziroğlu ve Yeniköy Mahallelerinden geçen derede toplam 1000 metrelik temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar neticesinde su akışı sağlıklı hale getirilerek, taşkın tehdidi ortadan kaldırıldı.

Şehzadeler Aşevinde Hazırlanan İftarlıklar Hasta, Yaşlılar ve Depremzedelere Ulaştırılıyor!

Şehzadeler Belediyesi, Kahramanmaraş Andırın ve Adıyaman’da depremzedeler için verdiği sıcak yemek hizmetini Şehzadeler’deki depremzedeler için de veriyor. Şehzadeler Aşevinde hazırlanan iftarlıklar, depremzedelerin yanı sıra ilçede yaşayıp kendi yemeğini yapamayacak durumda olan hasta ve yaşlılara da ulaştırılıyor.

TSK’nın Bomba Arama Köpeği ile Güneydoğu Gazisi Can Yoldaşı Oldu!

Türk Silahlı Kuvvetlerinde bomba arama köpeği olarak görev yapan ve görev süresi sona erdikten sonra Manisa Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen 2 yaşındaki Alman kurdu ‘Ateş’ isimli köpek, yine TSK’da görevliyken gazi olan Engin Bakırtaş tarafından sahiplenildi. Vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden ikili, şimdi birbirine can yoldaşı oldu.