Şehzadeler Çevre haberleri

Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi Projesinde Nihai Aşamaya Gelindi!

Şehzadeler Belediyesinin eski adliye lojmanları olarak bilinen bölgede hayata geçireceği “Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi” projesinde nihai aşamaya gelindi. Hazırlanan proje üzerinde başkan yardımcıları ile birlikte son değerlendirmeleri yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Allah nasip ederse 2-3 ay içerisinde ihalesini gerçekleştirip, temelini atmayı planlıyoruz. Bitirdiğimizde nezih bir binayı şehrimizin kalbine kazandırmış olacağız” dedi.

Dereler MASKİ ile Güvenli Hale Geliyor…

MASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda meydana gelebilecek olası taşkın risklerinin önüne geçmek adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Şehzadeler ilçesine bağlı Veziroğlu ve Selimşahlar Mahallelerinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışmalarına başladı.

Üreticilere Destek Olmak İçin Her Yıl 100 Kilometre Ova Yolunun Asfaltlanacak!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yıl başlayan ova yolları asfalt çalışmaları kapsamında, Aşağıçobanisa, Hamzabeyli ve Yeşilköy mahallelerinde yapılan yollarda incelemelerde bulundu. 320 bin dönüm verimli tarım arazisi bulunan ilçede üreticilere destek olmak için her yıl 100 kilometre ova yolunun asfaltlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Çelik, bu çalışma için 10 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını belirtti.

MASKİ Şehzadeler İlçesindeki Su Kesintilerine Gerekli Müdahaleleri Yaptı!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Alaybey ve Dilşikar Mahallelerinde meydana gelen kısmi su kesintileri ile Nişancıpaşa mahallesindeki basınç düşüklüğüne neden olan sorunu alan taraması çalışmaları ile tespit etti. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Genel Müdür Burak Aslay, söz konusu sorunun MASKİ dışında altyapı çalışması yürüten başka bir firmanın yapmış olduğu kazılarda içme suyu hattına kaçan taşlar yüzünden tıkanıklıkların meydana geldiğine vurgu yaptı.