Şehzadeler Çevre haberleri

Sokak Sağlıklaştırma Projesi Tamamlanıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kuyumcular Çarşısında Dr. Sadık Ahmet Caddesi ile Çarşı Bulvarı arasında kalan 7 ada 86 parselde sokak sağlıklaştırma işlerinin yapılması için yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. Sokak Sağlıklaştırma projesinin 3. etabının ikinci kısmında kalan dükkânların cepheleri iyileştirildikten sonra, Kuyumcular Çarşısı’nın tamamı yenilenmiş olacak.

Atatürk Bulvarı’nda Değişim Çalışmaları Başladı!

Şehzadeler ilçesinin en işlek caddelerinden olan Atatürk Bulvarı’nda prestij cadde çalışması başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, alt ve üstyapı çalışmalarını hummalı bir şekilde yürütüyor. Yenilenen altyapısı ve modern üstyapısıyla yepyeni bir görünüme kavuşacak olan cadde de, incelemede bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün altyapı çalışmasını tamamladığı bölgelerde hızla üstyapı çalışmasına başlıyoruz. Çalışmaların biran önce tamamlanması için tüm ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor” ifadelerinde bulundu.

Avni Gemicioğlu Caddesi’ndeki Prestij Cadde Projesinde Üstyapı Çalışmalarına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’ya prestij katan projeleri hayata geçirmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Avni Gemicioğlu Caddesi’nde 2. etap prestij cadde düzenleme çalışmasına da başladı. Altyapı çalışmaları tamamlanan projede üstyapı çalışmalarına da start verildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, mahalle sakinlerine proje hakkında bilgiler aktardı. Vatandaşlar da çalışmalar nedeniyle Başkan Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür etti.

Avni Gemicioğlu Caddesinde 2. Etap Altyapı Çalışmaları Tamamlandı!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Avni Gemicioğlu Caddesinde ikinci etap altyapı çalışmaları tamamlandı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, tamamlanan çalışmayı inceledi ve Büyükşehir belediyesi tarafından başlanan çalışmalarla ilgili de bilgi aldı. Genel Müdür Aslay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde şehrimizin güzelliğine güzellik katmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda, Avni Gemicioğlu Caddesinde startını verdiğimiz ikinci etap altyapı çalışmalarımız da tamamlandı” dedi.

Büyükşehir Seralarında Yüz Binlerce Çiçek ve Bitki Üretimi Gerçekleştirildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışıyla il genelinde hizmet alanlarında kendi ürettiği malzeme ve ekipmanları da kullanıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Şehzadeler ilçesine bağlı Karaoğlanlı Mahallesi’nde kurulan Süs Bitkileri Üretim Tesisi’nde, 2023 yılı içerisinde yüz binlerce çiçek ve bitkinin seralarda üretimi gerçekleştirildi.

Kırsal Mahalleler MASKİ Farkını Yaşıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Şehzadeler ilçesine bağlı Yenimahmudiye mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon ana şebeke hattı döşeme çalışmasını tamamladı. Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir ile birlikte mahalleyi ziyaret ederek, mahalle muhtarı Osman Yüksel ile bir araya geldi. Aydınyer, Yenimahmudiye’ye 6 milyon 800 bin TL’lik alt ve üstyapı yatırımı yaptıklarını söyledi.