Şehzadeler Çevre haberleri

‘Hacet Dede Türbesi’ Olarak Bilinen Fetih Mescidi Restore Edilecek!

Manisalıların ‘Hacet Dede Türbesi’ olarak bildiği ancak yapılan araştırmalar ile Manisa’nın fethinden sonra Saruhan Bey tarafından yaptırılan Fetih Mescidi olduğu belirlenen tarihi yapının içler acısı halinin gündeme getirilmesinin ardından, Şehzadeler Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle restore edilerek, günümüze kazandırılacak. Müjdeyi Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak birlikte verirken, ilerleyen zamanlarda Manisa Kalesi’nin ayakta kalan kısımlarına yönelik bir projenin daha yürütüleceği açıklandı.

Şehzadeler Belediyesi Çevreci Öğrencilerin Projesine Destek Verdi

Gazi İlköğretim Okulu’nda öğrencilere çevre ve doğayı koruma bilinci aşılamak üzere başlatılan Atık Yağ Geri Dönüşüm projesi kapsamında toplanan bitkisel atık yağlar, Şehzadeler Belediyesi görevlileri tarafından teslim alındı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Öğrencilerimizi çevre duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum.” dedi.

Manisa’da Cami Müezzininden Çocukları Camiye Alıştırmak İçin Eğlenceli Etkinlik!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan İbrahim Çelebi Cami’nin Müezzin Kayyımı olan Mehmet Turhan’ın, çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve cami sevgisi kazanmaları amacıyla düzenlediği etkinlikler büyük ilgi görüyor. Camide cemaatle birlikte namaz kılan çocuklar daha sonra başta ata sporu güreş olmak üzere çeşitli etkinliklerle birlikte dini bilgiler öğreniyor.

Çarşı Esnafının Beklediği Çalışma Başlıyor…

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile bir araya gelerek, Çarşı Bulvarı ile Dr. Sadık Ahmet Caddesi arasında kalan alanda yapılacak 3. Etap 1. kısım cephe sağlıklaştırması projesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Toplantıda, çalışmanın ardından mevcut alanın modern bir görünüme kavuşmasıyla birlikte, tarihi dokunun da gelecek kuşaklara taşınacağını vurgulandı.

Şehzadeler’de Camiler Bayrama Hazır

Şehzadeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bayram namazı öncesinde Şehzadeler’deki camilerde hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Pandemi nedeni ile sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kılınacak namaz öncesinde belediye ekipleri cami bahçelerinde detaylı bir yıkama ve temizlik çalışması başlattı.