Şehzadeler Çevre haberleri

Su Kesintisinin Nedenini MASKİ Genel Müdürü Aslay Açıkladı!

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Şehzadeler ilçesinde meydana gelen su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Genel Müdür Aslay, “Cumartesi günü öğlen saatlerinde enerji nakil hattında meydana gelen arıza GDZ Elektrik A.Ş ekiplerinin çalışmasıyla bugün giderilmiştir. MASKİ ekiplerimiz de bu süreçte destek oldu. Şuandan itibaren mahallelerimize su verilmeye başlanmıştır” dedi.

Şehzadeler’de Sağanak Yağış Sonrası Taşkınlar Yaşandı!

Dün Şehzadeler’de etkili olan sağanak yağış, Tekeliler Mahallesinden geçen Bahadır Çayında taşkınlara sebep oldu. Su taşkını nedeni ile çay yatağından taşan su ile birlikte biriken pislik Tekeliler Mahallesini Şehzadeler’e bağlayan köprüde tıkanmaya neden oldu. Tıkanma sebebi ile köprü trafiğe kapatılırken, Şehzadeler Belediyesi ekipleri olaya anında müdahale ederek köprüde çalışma başlattı.

Manisa’da Belediye Ekiplerinin Karla Mücadele Mesaisi Başladı!

Manisa’nın yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını başlattı. Meteoroloji’den alınan bilgiler doğrultusunda teyakkuzda olan Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı karla mücadele ekipleri, kar yağışının başlamasıyla birlikte kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürüterek ulaşımın açık kalmasını sağladı.