Şehzadeler Çevre haberleri

Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinde Yıkımlar Hızla Devam Ediyor!

Manisa’da Şehzadeler Belediyesi tarafından başlatılan Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birinde yıkımlar hızla devam ediyor. Binlerce insan daha iyi bir yaşam için evlerini terk ederken, projede boşaltılan ve yıkımları devam eden binalar, savaş veya deprem sonrası yıkım yaşayan şehirleri andırdı. Manisa’nın en eski yerleşim yerlerinin olduğu 5 mahallenin 2’sinde başlatılan çalışmalar sonrası vatandaşlar itfaiye ve ambulansların giremediği sokaklardan ve rutubet kokan evlerden kurtularak Manisa manzarası eşliğinde modern evlerinde hayatlarına devam edecek.

Yokluktan Ortaya Çıkan Kırkyama Yöntemi Bugünlerde Bir Sanat Dalına Dönüştü!

Bir zamanlar yoksul kesimin giyim ihtiyacını karşılamak adına çeşitli bez parçalarının bir araya getirilerek veya değişik şekillerde desenler verilerek dikilmesiyle ortaya çıkan kırkyama yöntemi bugünlerde bir sanat dalına dönüştü. Açılan kurslarda eğitim alan kadınların hünerli elleriyle kırkyama yöntemiyle yaptıkları tablolar şimdilerde evlerin duvarlarını süslüyor.

Yıllarca TSK’da Vatan İçin Çalıştı Emeklilik Keyfini Çocuklarla Yaşayacak

Çocuklara hayvan sevgisi, sorumluluk bilinci ve milli duyguları aşılamak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ’Can Dostum’ Projesi’nde yıllarca Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde görev alan ve hizmet süresi dolan Asel isimli Golden Retriever cinsi köpek bundan sonra Manisa’daki bir köy okulu öğrencilerinin en iyi arkadaşı olacak.