Şehzadeler Çevre haberleri

Başkan Çelik Manisalılara Deprem Uyarısında Bulundu!

Manisa’nın deprem kuşağında olduğunu hatırlatan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, vatandaşların oturdukları binaların deprem analizini yaptırması gerektiğine dikkat çekerek, “Binamız sağlam değilse Allah korusun, olası bir depremde orası bizim mezarımız olur. Tedbir almamız, binalarımızı yenilememiz lazım. Bu noktada da önümüze çıkan kentsel dönüşüm fırsatlarını değerlendirmemiz gerekir.” dedi.

Manisa’da Asfaltlar Otomasyonlu Sistem ile Seriliyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılı asfalt sezonu için Başkan Cengiz Ergün’ün işaret ettiği 800 kilometrelik hedef için var gücüyle çalışıyor. Bu kapsamda ekipler, Şehzadeler ilçesi Karaağaçlı Mahallesinde de yol yapımına devam etti. Asfalt atımında kendinden yürüyen mıcır serici araç da kullanıldı. Otomasyona dayalı olarak yere serilecek mıcırı hesaplayan kendinden yürüyen mıcır serici araç ile günlük asfalt atımı hedefinin iki katına yükseldiği ifade edildi.

Manisa’da 65 milyon TL Maliyetli Millet Bahçesi Yapılacak

Saruhanoğulları Beyliği döneminde 1366 yalında yapılan Manisa Ulucami’nin etrafında gerçekleştirdiği kamulaştırma çalışmasıyla tarihi yapıyı gün yüzüne çıkaran Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevcut alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle yapacak Millet Bahçesinin yaklaşık maliyeti 65 milyon TL olarak öngörülüyor.