Şehzadeler Çevre haberleri

Şehzadeler’de Can Dostlar Hizmet Aracı Sokaktaki Hayvanlara Hizmet Verecek

Sokak hayvanları için sayısız çalışmayı hayata geçiren Şehzadeler Belediyesi, sokaktaki hayvanlara hizmet verecek Can Dostlar Hizmet Aracını filosuna dahil ederek, hizmet yelpazesini genişletti. Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Hayvanları Koruma Derneği Manisa Şubesi’ne 1 tonun üzerinde mama desteğinde bulunduklarını, sokak hayvanları için yeni besleme odakları yaptıklarını ve bunları da derneğin yönlendirmesi ile kentin değişik noktalarına yerleştireceklerini ifade etti.

Şehzadeler Kaymakamlığı Önceliğinde Manisalılar İzmir İçin Yardıma Koştu

İzmir’deki depremi en fazla hisseden illerin başında gelen Manisa’daki vatandaşlar da depremzedelerin yardımına koşmaya devam ediyor. Arama kurtarma çalışmalarına ekipleriyle destek veren Manisalılar, Şehzadeler Kaymakamlığı öncülüğünde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan kampanyayla da battaniye, gıda kolisi ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir kamyon yardım malzemesini daha bugün İzmir’e gönderdi.

MASKİ Yağmur Suyu Izgaraları Temizliğinde Yeni Bir Çalışma Başlattı

MASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın sorunlarına engel olmak adına yağmur suyu ızgaraları temizlik çalışmalarına başladı. Peker Mahallesinden başlayan ve titizlikle yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, aşırı yağışlardan vatandaşların korkmamalarının altını çizerek, yağmur suyu ızgaralarının temizlikleri titizlikle yürütüleceğini ifade etti.