Şehzadeler Çevre haberleri

Mimar Sinan’ın Son Cami Eserindeki İlginç Detay…

Osmanlı döneminde yaptığı eserlerle dünya tarihine damga vuran Mimar Sinan’ın, Ege Bölgesi’ndeki tek eseri olan Manisa Muradiye Camii ve Külliyesinde yer alan kabartma, baykuşa benzerliğiyle dikkat çekiyor. Mimar Sinan’ın Selimiye Camii, Süleymaniye Camii, Mihrimah Sultan Camii gibi büyük eserlerinde de görülen kabartmanın bir benzetme mi yoksa farklı bir anlam mı taşıdığı konusu tartışılırken, görenlerde hayranlık uyandırıyor.

Başkan Çelik, Şehzadelerdeki Annelere Çiçek Dağıttı

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, korona virüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile sokağa çıkmayan ve bugün 11.00-15.00 saatleri arasında yürüyüş mesafesinde sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üstü vatandaşlara Anneler Günü nedeni ile Ulupark önünde karanfil dağıtarak moral verdi. Başlan Çelik, sokaklarda ve parklarda gezen 65 yaş ve üstü kadınların Anneler Gününü kutladı.

Şehzadeler Belediyesinden Kızılay’a Kan Bağışı Desteği

Şehzadeler Belediyesi, Türk Kızılayı Manisa şubesi azalan kan stoklarının yeniden yükseltmek için ortak bir çalışmaya imza attı. Yapılacak çalışma ile Şehzadeler sınırları içerisinde kan vermek isteyen vatandaşların 8 Mayıs Cuma ve 9 Mayıs Cumartesi günleri evlerinden belediye araçları ile alınarak kan bağış merkezlerinde kan vermeleri sağlanacak.