Şehzadeler Çevre haberleri

Şehzadeler’in Tarihi Çeşmelerde Restorasyon Başladı

Ecdat yadigarı eserleri restore ederek, günümüze kazandıran Şehzadeler Belediyesi, ilçede bulunan dört tarihi çeşmeyi restore ederek, yeniden vatandaşların hizmetine sunacak. 170 bin TL bedelle dört çeşmenin restorasyonu için çalışmaların başladığını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Çalışmalarımızı nisan ayı içerisinde tamamlayıp, çeşmelerimizi hizmete sunmak istiyoruz.” dedi.

Şehzadeler’de 50 Yıldır Beklenen Kentsel Dönüşümde İlk Yıkım Gerçekleşti!

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden olan Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki 5 mahalleyi kapsayan projede ilk yıkım gerçekleştirildi. Yüzde 91’in üzerinde halk desteğiyle başlayan proje vatandaşların yüzünü güldürürken, ilk yıkım edilen duanın ardından iş makinesinin başına geçen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik tarafından gerçekleştirildi.

Şehzadeler Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor! İşte Tüm Detaylar…

Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olacak olan Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki 5 mahalleyi kapsayan projede yeni konutların yapımına 30 Nisan tarihinde başlanacak. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yaptığı açıklamada, 365 dönümlük alanda yaklaşık 4 ay muvafakat görüşmeleri sonucunda projenin 1. etabının büyük halk desteği ile kabul edildiğini belirterek 30 Nisan tarihinde evlerin tamamen boşaltılarak çalışmalara başlanacağını söyledi.

Başkan Çelik, Kentsel Dönüşüm ve Yapılan Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında hak sahipleri ile yüzde 75 oranında anlaşmaya varıldığını; bugün Ankara’da projenin inşaat aşamasına yönelik takvimi konuşmak üzere görüşmeler yapacaklarını duyurdu.

Manisa’nın Yıllardır Çözülemeyen Hemzemin Geçit Sorununda Çalışmalar Başladı!

TCDD Bölge Müdürlüğü tarafından Manisa Tren Garı yanında bulunan hemzemin geçitte başlatılan ve 6 hafta sonu boyunca sürecek olan iyileştirme çalışmaları nedeniyle hemzemin geçit UKOME kararı doğrultusunda cumartesi gecesi 21.00’dan pazartesi 05.00’a kadar araç ve yaya trafiğine kapalı olacak. Çalışmaların gerçekleştirildiği saatlerde Halil Erdoğan Caddesi üzerinden sağlanan araç geçişlerinin eski Devlet Hastanesi Kavşağı-İstasyon-Devlet Bahçeli Köprülü Kavşağı’nı takiben Mimar Sinan Bulvarı üzerinden sağlanacağı belirtildi.

Manisa’nın Merkez İlçelerinin 1. Etap Ana Kanal Hattı Temizlik Çalışmaları Tamamlandı!

Temiz ve sağlıklı bir Manisa için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerini kapsayan 1. etap ana kanal hattı temizlik çalışmalarının sonuna geldi. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmada, yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların ve kötü kokuların önüne geçilecek.

Şehzadeler Belediyesi Ecdat Yadigarı 5 Çeşmeyi Restore Edecek!

Saruhanoğulları Beyliğine başkentlik yapan, Osmanlı’nın şehzadelerinin yetiştiği Manisa’nın merkezinde bulunan ecdat yadigarı 5 çeşme, Şehzadeler Belediyesi tarafından restore edilerek su medeniyetinin en güzel örneklerinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak. Çeşmelerden biri ise bulunduğu yerden alınıp Şehzadelerpark içine yerleştirilecek.