Şehzadeler Eğitim haberleri

’Öğrenmenin Yaşı Yoktur’ Diyerek Aynı Anda 4 Kursa Birden Gidiyor!

Manisa’da 73 yaşında ’Öğrenmenin yaşı yoktur’ diyerek adeta hayatını kurslara göre şekillendiren Saadet Bulut, öğrenme azmiyle gençlere örnek oluyor. Aynı anda 4 kursa birden giden Saadet Bulut, torunu yaşındaki kursiyerlerle birlikte eğitim almaktan dolayı mutlu olduğunu söylerken, ilk katıldığı kursun ise kimseye muhtaç olmamak için bilgisayar kursu olduğunu söyledi.

Başkan Çelik Kütüphaneler Haftası’nda Öğrencilerle Buluştu

Kütüphaneler Haftası çerçevesinde Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Millet Kıraathanesi’nde öğrenciler ile bir araya gelen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ilçeye yakın zamanda daha büyük ve modern bir kütüphane kazandıracaklarını müjdeledi. Öğrenciler ile bir süre sohbet eden ve onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Başkan Çelik, öğrencilere bir de kitap hediye etti.

45 Yıllık Öğretmene Hüzünlü Veda Töreni

Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü 45 yıllık öğretmen Osman Kuşçuoğlu, İlçe Milli Eğitimi Müdürü Metin Gencay ile Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcıları, öğretmenleri ve usta öğreticilerinin de katıldığı uğurlama töreni ile emekli oldu. Kuşçuoğlu, yaklaşık 1 yıldır mücadele ettiği hastalığı ile ilgili dua beklediğini söyledi.

Mehmet Akif’i Örnek Alan Öğrencilere Jandarmadan Şilt

Manisa’da İl Müftülüğünce Mehmet Akif Ersoy anısına düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci ve ikinci olan aynı okulun iki öğrencisi kazandıkları ödülü Jandarma Asayiş Vakfına bağışladı. Öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy’u örnek alarak yaptıkları bağış karşısında Jandarma Genel Komutanlığı da gönderdiği şilt ile teşekkür etti.

Şehzadeler’de ‘Döngüsel Çocuk Projesi’ Hayata Geçiyor…

Şehzadeler Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İktisat Fakültesi Gönüllüleri ile birlikte Döngüsel Çocuk Projesi adıyla yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Çocuklarda; gereksiz tüketimin neden olduğu kaynak israfının önlenmesi, doğaya zarar veren atıkların azaltılması ve yeniden kullanımının arttırılmasının hedeflendiği proje kapsamında ilçe genelindeki 5 bine yakın 2. ve 3. sınıf öğrencilerine farkındalık eğitimleri verilecek.

Hayırsever Sinem Taş Tarafından Yaptırılan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Törenle Açıldı!

Karaoğlanlı Mahallesi’ndeki Karaoğlanlı Ortaokulu’na hayırsever Sinem Taş tarafından yaptırılan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, törenle açıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eğitime desteği nedeniyle hayırsever Sinem Taş’a teşekkür ederek, “Bu hayrın diğer hayırseverlerimize örnek olacağına inanıyorum.” dedi.

Erasmus Öğrencileri Kurşunlu Han’da Keyifli Bir Gün Geçirdi

Şehzadeler Belediyesi, Erasmus projesi kapsamında Manisa’ya gelen 5 farklı ülkeden öğretmen ve öğrencileri tarihi Kurşunlu Han’da misafir etti. Konuk öğrenciler, önce buradaki atölyelerde verilen geleneksel el sanatları kurslarını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı daha sonra kendileri el sanatlarını yapmayı denedi. Öğrencilerin atölye çalışmaları keyifli anlar yaşanmasını sağladı.