Şehzadeler Ekonomi haberleri

Yunusemre ve Şehzadeler İlçelerindeki Üreticilere Büyükşehir 16 Bin Sepet Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği’ projesi kapsamında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerindeki üreticilere 16 bin sepet dağıtıldı. Düzenlenen törende sepetleri üreticilere teslim eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alın teri altından daha değerli olan çiftçimize can suyu olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Rabbim, tüm üreticilerimizin ürünlerine bolluk, kazançlarına bereket versin ”ifadelerinde bulundu.

MASMEK Şehzadeler Kursiyerlerinin Yıl Sonu Sergisi Açıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, MASMEK Şehzadeler kursiyerlerinin hazırladığı yıl sonu sergisinin açılışına katıldı. 25 farklı branşta 724 kursiyerin hazırladığı binlerce ürün, 19-23 Haziran tarihleri arasında Fatih Sergi Salonu’nda Manisalıların beğenisine sunulacak.

Ustalık Belgelerini Aldılar İlk Hizmetlerini Engellilere Verdiler

Manisa’da Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan güzellik ve saç bakım kursuna katılarak 760 saatlik eğitimin ardından ustalık belgesi almaya hak kazanan kursiyerler tarafından Karaağaçlı Engelsiz Eğitim Merkezinde eğitim gören özel bireylere saç bakımı ve saç kesimi yapıldı. Ustalık belgesi almaya hak kazanan kursiyerler hem hünerlerini sergiledi hem de engelli bireylerin mutluluklarına ortak oldu.

Evleri Yanan Ailenin Yardımına Manisa Büyükşehir Belediyesi koştu!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde evlerinde çıkan yangın nedeniyle eşyaları kullanılamaz hale gelen Zinnetbaş ailesinin yardımına Manisa Büyükşehir Belediyesi koştu. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, çekyat, halı gibi ihtiyaç duyulan malzemeleri evi yanan vatandaşa ulaştırarak yüz güldüren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, umutsuzluk anında vatandaşın umudu oldu.

Emlak Vergisi ve Yapılandırma İçin Son Gün 31 Mayıs

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2023 Yılı Emlak Vergisi ilk taksit yatırma süresinin ve 7440 Sayılı ’Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ dahilinde borç yapılandırmasının 31 Mayıs 2023’te son bulacağını hatırlattı.

Manisa’daki Caddeler Yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin il genelinde sürdürdüğü prestij cadde düzenlemeleri dahilinde Şehzadeler ilçesi sınırlarında yer alan Halil Erdoğan Caddesi’nin asfalt yüzeyinde de yenileme başlatıldı. Altyapı çalışmalarından ve zamanla yoğun trafiğin etkisi ile bozulmalar oluşan 1800 metre uzunluğundaki caddede yaklaşık 4 bin ton sıcak asfalt çalışması yapılacağı belirtildi.