Şehzadeler Ekonomi haberleri

Köylünün Hayali Gerçeğe Döndü!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Kaymakam Cemal Hüsnü Çaykara, Güzelköy Mahallesinde ova yolu asfaltlama çalışması yapan Şehzadeler Belediyesi ekiplerini ziyaret ederek çalışmaları yakından inceledi. Başkan Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak çiftçilerimizin bu hayalini gerçekleştirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Eskiden çiftçilerimizin traktörlerle dahi zorluklarla gitti ova yollarında asfalt kaplama çalışması yapıyoruz.” dedi.

Üreticilere Destek Olmak İçin Her Yıl 100 Kilometre Ova Yolunun Asfaltlanacak!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yıl başlayan ova yolları asfalt çalışmaları kapsamında, Aşağıçobanisa, Hamzabeyli ve Yeşilköy mahallelerinde yapılan yollarda incelemelerde bulundu. 320 bin dönüm verimli tarım arazisi bulunan ilçede üreticilere destek olmak için her yıl 100 kilometre ova yolunun asfaltlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Çelik, bu çalışma için 10 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını belirtti.

Manisalı Muhtarlar AK Partili Baybatur’a Taş Ocağının Bölgede Yaratacağı Mağduriyetleri Aktardı!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sancaklıbozköy, Sancaklıiğdecik, Sancaklıuzunçınar, Sancaklıçeşmebaşı ve Sancaklıkayadibi mahallelerinin muhtarlarıyla birlikte AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur’u ziyaret ederek, Sancaklıkayadibi ve Sancaklıuzunçınar mahallelerine yapılacak olan taş ocağının bölgede yaratacağı mağduriyetleri aktardı, bu konuda hazırlanan dosyayı sundu.

Manisa Merkez Revizyon İmar Planları Askıya Çıktı!

Manisa’nın 32 yıldır kanayan yarası haline gelen imar sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla uzun ve yoğun çalışmalar sonucunda hazırlanan ve temmuz ayı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları, 16 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Kültür Sitesi’nde askıya çıktı. Manisa’nın şehir merkezindeki mahalleleri kapsayan yeni imar planları bir ay süreyle askıda kalacak.