Şehzadeler Ekonomi haberleri

Şehzadeler’de 3 Bin 500 Kişiye Sıcak Yemek Çıkarak Olan Aşevi Dualarla Açıldı!

Manisa’nın en büyük eksikliklerinden biri olan aşevi Şehzadeler Belediyesi ve Manisa İl Müftülüğü işbirliği ile dualar eşliğinde açıldı. Tam kapasite ile çalıştığında 3 bin 500 kişiye sıcak yemek çıkarak olan tesis 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanırken tesisten sadece evinde yemek pişiremeyecek durumda olan ihtiyaç sahipleri faydalanabilecek.

Tüm Dünyayı Etkileyen Gıda Krizinin Başında Yer Alan Buğdayda Manisa’da Hasat Devam Ediyor!

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası tüm dünyayı etkileyen gıda krizinin başında yer alan buğdayda Manisalı çiftçiler ürünlerini almaya başladı. Hasadın devam ettiği Manisa’da buğday tarlasında bir açıklama yapan Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, “Rusya-Ukrayna sonucu buğdayın önemi bir kat değil, 10 kat arttı” dedi.

Başkan Çelik’e GES İçin Yetki Verildi

Şehzadeler Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. 25 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı mecliste, Şehzadeler Belediyesi’nin yapacağı Güneş Enerji Santrali için finansman desteği sağlanmasına yönelik sözleşme imzalanabilmesi için Başkan Çelik’e tam yetki verildi.