Şehzadeler Genel haberleri

Günde 3 Bin İhtiyaç Sahibi Vatandaşa Sıcak Yemek Çıkaracak Aşevinin Temeli Atıldı!

Şehzadeler Belediyesi ile Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi işbirliğiyle hayata geçirilecek Şehzadeler Aşevi’nin temeli dualarla atıldı. 1 milyon 59 bin TL’ye ihale edilen ve günde 3 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa sıcak yemek çıkarabilecek kapasiteye sahip olacak merkezin, Nisan ayında başlayacak olan Ramazan ayı öncesinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Şehzadeler Belediyesi Ecdat Yadigarı 5 Çeşmeyi Restore Edecek!

Saruhanoğulları Beyliğine başkentlik yapan, Osmanlı’nın şehzadelerinin yetiştiği Manisa’nın merkezinde bulunan ecdat yadigarı 5 çeşme, Şehzadeler Belediyesi tarafından restore edilerek su medeniyetinin en güzel örneklerinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak. Çeşmelerden biri ise bulunduğu yerden alınıp Şehzadelerpark içine yerleştirilecek.

Manisa’da Edebiyat Söyleşisi ve Şiir Dinletisi Düzenlendi

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ünlü şair Nurullah Genç’in konuk olduğu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir’in okuduğu şiirlerle, Ömer Faruk Altunağa’nın da tasavvuf konseriyle eşlik ettiği Edebiyat Söyleşileri ve Şiir Dinletisine öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bekir Develi Manisalılarla Buluştu

Manisa’da, Şehzadeler İlçe Müftülüğü tarafından gençlere yönelik ’Gençlerle Söyleşi ve Tasavvuf Dinletisi’ konulu program düzenlendi. Şehzadeler İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Kültür Sitesi Lale Salonunda gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak Bekir Develi katıldı. Program gençler tarafından büyük ilgi gördü.