Şehzadeler Gündem haberleri

Manisa’da Kiralık Hobi Bahçeleri Pandemide İlgi Odağı Oldu!

Şehzadeler Belediyesi tarafından toprakla uğraşmak isteyen kentlilere yönelik yaklaşık 5 yıl önce Veziroğlu Mahallesi’nde hayata geçirdiği ve her biri 90 metrekarelik 318 hobi bahçesi, Covid-19 sürecinde de şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin ilgi odağı oldu. Pandemi öncesi sadece yüzde 65’i dolu olan hobi bahçeleri pandemiyle birlikte yüzde yüz doluluğa ulaşırken sırada da çok sayıda vatandaşın beklediği öğrenildi.

Ekiplerin Müdahalesi Sayesinde Şehzadeler’deki Felaket Önledi!

Aşırı yağış nedeniyle tıkanan Nurlupınar Mahallesi’ndeki DSİ kanalına, Şehzadeler Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile MASKİ ekipleri anında müdahale ederek, olası bir taşkına sebebiyet vermeden yaşanabilecek bir felaketin önüne geçti. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Ekiplerimiz, iş makinalarımız sabaha kadar nöbette olacak. Vatandaşlarımız acil bir durum ile karşılaştıkları zaman 444 9 045 nolu telefondan Beyaz Masa birimimize ulaşabilirler.” dedi.

Su Kesintisinin Nedenini MASKİ Genel Müdürü Aslay Açıkladı!

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Şehzadeler ilçesinde meydana gelen su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Genel Müdür Aslay, “Cumartesi günü öğlen saatlerinde enerji nakil hattında meydana gelen arıza GDZ Elektrik A.Ş ekiplerinin çalışmasıyla bugün giderilmiştir. MASKİ ekiplerimiz de bu süreçte destek oldu. Şuandan itibaren mahallelerimize su verilmeye başlanmıştır” dedi.