Şehzadeler Gündem haberleri

Başkan Çelik Engelli Vatandaşlar ile Bir Araya Geldi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli vatandaşlar ile bir araya geldi. Şehzadeler Belediyesi’nin engelliler için yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Çelik, kendinin ve Şehzadeler Belediyesi’nde çalışan 750 personelin her birinin her zaman engellilerin yanında olduğunu söyledi.

Şehzadeler Belediye Meclisinden İsrail’e Kınama Kararı Çıktı!

Şehzadeler Belediyesi Meclisi, Ramazan ayının son günlerinde İsrail’in Mescid-i Aksa ve çevresinde Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara ortak bir bildiri ile tepki gösterdi. Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ortak imzasıyla yapılan açıklamada Filistin halkının yanında olunduğu ifade edilerek, “Şehzadeler Belediyesi Meclisi ve grubu bulunan siyasi partiler olarak bu zulmü ve barbarlığı şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Şehzadeler’de Camiler Bayrama Hazır

Şehzadeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bayram namazı öncesinde Şehzadeler’deki camilerde hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Pandemi nedeni ile sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kılınacak namaz öncesinde belediye ekipleri cami bahçelerinde detaylı bir yıkama ve temizlik çalışması başlattı.

İsrail’in Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yönelik Saldırılarına Posterli ve Bayraklı Tepki!

İsrail’in Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yapılan zulme sesiz kalmadıklarına dikkat çekerek “İsrail’in yapmış olduğu bu zulmü, en büyük harflerle kınıyorum, lanetliyorum.” dedi. Öte yandan yapılan zulme sessiz kalınmadığını göstermek amacıyla, belediye binası Mescid-i Aksa, Filistin ve Türkiye bayrakları ile süslendi.

Şehzadeler Belediyesi Pandemi Gölgesinde Geçen Anneler Günü’nde Anneleri Unutmadı

Şehzadeler Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeni ile tüm Türkiye’de uygulanan kapanma sürecinin gölgesinde geçen Anneler Günü’nde anneleri unutmadı. Özellikle pandemi sürecinde, Şehzadeler ilçesini karış karış gezerek vatandaşlara moral veren Şehzadeler Belediyesi ekipleri bu kez de anneler için sokaklardaydı.