Şehzadeler Politika haberleri

Sokak Sağlıklaştırma Projesi Tamamlanıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kuyumcular Çarşısında Dr. Sadık Ahmet Caddesi ile Çarşı Bulvarı arasında kalan 7 ada 86 parselde sokak sağlıklaştırma işlerinin yapılması için yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. Sokak Sağlıklaştırma projesinin 3. etabının ikinci kısmında kalan dükkânların cepheleri iyileştirildikten sonra, Kuyumcular Çarşısı’nın tamamı yenilenmiş olacak.

Atatürk Bulvarı’nda Değişim Çalışmaları Başladı!

Şehzadeler ilçesinin en işlek caddelerinden olan Atatürk Bulvarı’nda prestij cadde çalışması başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, alt ve üstyapı çalışmalarını hummalı bir şekilde yürütüyor. Yenilenen altyapısı ve modern üstyapısıyla yepyeni bir görünüme kavuşacak olan cadde de, incelemede bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün altyapı çalışmasını tamamladığı bölgelerde hızla üstyapı çalışmasına başlıyoruz. Çalışmaların biran önce tamamlanması için tüm ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor” ifadelerinde bulundu.

Avni Gemicioğlu Caddesi’ndeki Prestij Cadde Projesinde Üstyapı Çalışmalarına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’ya prestij katan projeleri hayata geçirmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Avni Gemicioğlu Caddesi’nde 2. etap prestij cadde düzenleme çalışmasına da başladı. Altyapı çalışmaları tamamlanan projede üstyapı çalışmalarına da start verildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, mahalle sakinlerine proje hakkında bilgiler aktardı. Vatandaşlar da çalışmalar nedeniyle Başkan Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür etti.

Avni Gemicioğlu Caddesinde 2. Etap Altyapı Çalışmaları Tamamlandı!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Avni Gemicioğlu Caddesinde ikinci etap altyapı çalışmaları tamamlandı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, tamamlanan çalışmayı inceledi ve Büyükşehir belediyesi tarafından başlanan çalışmalarla ilgili de bilgi aldı. Genel Müdür Aslay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde şehrimizin güzelliğine güzellik katmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda, Avni Gemicioğlu Caddesinde startını verdiğimiz ikinci etap altyapı çalışmalarımız da tamamlandı” dedi.

Şehzadeler Belediyesi’nin 168 Gündür Hizmet Verdiği Adıyaman’daki Aşevi Görevini Tamamladı!

Asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerin ardından Adıyaman Merkez Eğriçay Parkı’nda depremzedeler için Mobil Aşevi kurup, sıcak yemek hizmeti veren Şehzadeler Belediyesi, 168 gün sonra yetkililerin planlaması sonrasında hizmetini noktaladı. Ekiplerin Manisa’ya doğru yola çıktıklarını kaydeden Başkan Çelik “Rabbim bu cennet vatana, bu vatanın aziz insanlarına bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Şehzadeler Belediyesi olarak her daim gönlümüzün bir yarısı Adıyaman’da olacak” dedi.

Büyükşehir Seralarında Yüz Binlerce Çiçek ve Bitki Üretimi Gerçekleştirildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışıyla il genelinde hizmet alanlarında kendi ürettiği malzeme ve ekipmanları da kullanıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Şehzadeler ilçesine bağlı Karaoğlanlı Mahallesi’nde kurulan Süs Bitkileri Üretim Tesisi’nde, 2023 yılı içerisinde yüz binlerce çiçek ve bitkinin seralarda üretimi gerçekleştirildi.

Yunusemre ve Şehzadeler İlçelerindeki Üreticilere Büyükşehir 16 Bin Sepet Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği’ projesi kapsamında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerindeki üreticilere 16 bin sepet dağıtıldı. Düzenlenen törende sepetleri üreticilere teslim eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alın teri altından daha değerli olan çiftçimize can suyu olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Rabbim, tüm üreticilerimizin ürünlerine bolluk, kazançlarına bereket versin ”ifadelerinde bulundu.