Şehzadeler Politika haberleri

Şehzadeler Belediyesinde Zordaki Esnafın Kira Bedellerinde Yüzde 50 İndirim Yaptı!

Korona virüs tedbirleri kapsamında iş yeri faaliyetlerine ara verilen belediye kiracısı esnaflardan, kapalı kaldıkları süre içerisinde kira almayarak esnafa zor günlerinde destek olan Şehzadeler Belediyesi, yine kiracısı olan esnafların yüzünü güldürecek bir karara daha imza attı. Buna göre; belediye kiracısı olan esnaflara ocak, şubat ve mart ayları kiralarında yüzde 50 indirim yapılacak. Belediye, alınan yeni karar ile birlikte aylık 248 bin 895 TL’lik kira gelirinden esnaflar için feragat ederken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Dileriz bu kararımız diğer mülk sahiplerine de örnek olur. Esnaflarımıza hayırlı olsun.” dedi.

İlçedeki 70 Yıllık Okul Binası Yıkılacak!

Manisa eğitimine 70 yıldır hizmet eden Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu’nun eski binası yıkılarak, yerine modern bir okul yapılacak. Eski binanın yıkılması için üçlü protokol imzalanırken, yıkım işini eğitime her zaman destek veren Şehzadeler Belediyesi üstlendi.

Başkan Çelik’in Kentsel Dönüşüm Açıklamasına Vatandaştan Tepki!

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde 5 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yer alan vatandaşlar Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in açıklamalarına karşı kendilerinin büyük bir borç içine sokulmak istendiğini ve bu yüzden de sunulan teklifi kabul etmediklerini belirtti. 160 bin ile 200 bin TL arasında bir borç altına girmek istemediklerini kaydeden vatandaşlar bölge halkının yüzde 70’inin projeyi onayladığı yönündeki açıklamaları da eleştirdi.

Başkan Çelik’ten Kentsel Dönüşüm ve Rant Açıklaması

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 5 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili olarak, “Kentsel dönüşüm projeleri uzun soluklu bir süreçtir. Söz konusu projemizle ilgili imar planı ve kentsel tasarım projeleri, bakanlık onay aşamasında olup, sahada vatandaşımızla ön talep görüşmeleri devam etmektedir” dedi.

Sekiz Havuzunda Yenileme Çalışması Yapıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan havuzun görünümüne estetik kattı. Metal aksamı temizlenip, boyası yenilenen havuza RGB olarak belirtilen renkli ışıklandırma sistemi eklendi. Şehir merkezindeki havuz, yeni haliyle Manisa’ya renk katarken, Manisalılar da çalışmadan dolayı Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Gençlerin Talebine Başkan Çelik Duyarsız Kalmadı

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, sosyal medyadan seslerini duyurarak, ilçeye bir skatepark yapılmasını talep eden paten ve kaykay sporuyla ilgilenen bir grup genci, belediyede misafir ederek, fikir alışverişinde bulundu. Gençlerin taleplerini dinleyen Başkan Çelik, gençler ile birlikte hareket edilerek, park için ön çalışmanın yapılması için teknik ekiplere talimat verdi.