Şehzadeler Sağlık haberleri

Şehzadeler’deki Çocuklara Diş Taraması Yapılacak

Şehzadeler Belediyesi ile Koruyucu Diş Hekimliği Derneği işbirliğiyle başlatılan Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi ve Taraması Projesinde Şehzadeler’deki 6-10 yaş grubundaki 7 bin 800 öğrencinin diş taraması yapılarak, diş sağlığı eğitimleri verilecek. Projenin ilk uygulaması Şehzadeler Belediyesi Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’ndeki 64 öğrenciye eğitim verilerek, minik öğrencilerin diş taramalarının yapılması ile başladı.

Şehzadeler Belediyesi İlçede Görevli 3 Bin Sağlık Çalışanına Kuru Üzüm İkramı!

Şehzadeler Belediyesi, ilçede görev yapan pandemi döneminin kahramanı olan 3 bin sağlık çalışanına güç ve enerji vermesi amacıyla yarım kiloluk üzüm ikram edecek. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sağlık çalışanları ile bir araya gelen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, hem projeyi başlattı hem de sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayarak, pandemi döneminde sergiledikleri üstün gayret nedeniyle şükranlarını iletti.

Manisa’da Doktorların Hastalına Teşhis Koyamadığı Genç Yatağa Mahkum Kaldı!

Manisa’da 2 sene önce annesinden nakledilen böbrekle yeniden hayata tutunan 29 yaşındaki Ümit Aktepe, 9 ay önce başlayan ayak ağrılarının ardından bir ay içinde yatağa mahkum kaldı. Konuşma yetisini de kaybeden genç adamın hastalığına teşhis konulamazken bakımını üstlenen abisinin tek isteği ise kardeşinin eski sağlıklı günlerine biran önce kavuşabilmesi.

Manisa’da 15 Metre Yüksekten Düşen Genç Kız Hastaneden Yürüyerek Ayrıldı!

Manisa’da 5. kattaki evinin penceresini silerken 15 metre yüksekten park halindeki bir otomobilin üzerine düşen 20 yaşındaki Afganistan asıllı genç kız, başarılı geçen bir ameliyatın ardından 25 günlük fizik tedavisini tamamlayarak sağlıklı bir şekilde taburcu oldu. Zorlu geçen 2 aylık sürecin ardından hastaneden yürüyerek ayrılan genç kız sağlığına kavuşmasında emeği geçen başta doktorları olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.