Şehzadeler Spor haberleri

Başkan Çelik Kerem Kamal’ı Makamında Ağırladı!

Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek olan milli güreşçi Kerem Kamal, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret etti. Şampiyon güreşçiyi altınla ödüllendiren Başkan Çelik, milli güreşçinin Tokyo’dan da madalya ile döneceğine inandığını söyledi.

Manisa’da 1. Kademe Muaythai Uygulamalı Antrenörlük Kursu Açılıyor…

Türkiye Muaythai Federasyonu Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 08-12 Mart 2021 tarihleri arasında Şehzadeler Muaythai Eğitim Merkezi’nde Muaythai 1. Kademe Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursu’nun açılacağını belirterek, sınırlı sayıda kursiyerin alınacağı kurs için kayıtların başladığını ve 28 Şubat’ta sona ereceğini duyurdu.

Ahmet Bedevi Mahallesi Spor Tesisi’nin Temeli Dualarla Atıldı

Şehzadeler Belediyesi, amatör spor kulüplerinin büyük bir eksiğini giderecek, ilçe sporuna önemli bir katkı sağlayacak Ahmet Bedevi Mahallesi Spor Tesisi’nin temelini dualarla attı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Tesisimiz, 1 milyon 416 bin TL’ye mal olacak. 15 Nisan 2021’de tamamlamayı planladığımız tesisimiz, tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Manisa’nın Tarihi Mekanlarında Satranç Turnuvası Düzenlendi

Türkiye Satranç Federasyonu’nun “Satranç tarih ile buluşuyor” ve “Geçmişten Geleceğe Hamle Yapıyoruz” projesi Manisa’da gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığı ile gerçekleşen projede Manisa’daki tarihi mekanlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek satranç etkinliği düzenlendi.

Unutulmaya Yüz Tutmuş Ata Sporu Tekrar Hayata Kazandırılacak

Manisa Atlı Spor Kulübü Başkan yardımcısı ve kulüp basın sözcüsü Haşim Çelik, Şehzadeler ilçesi Kuşlubahçe Mahallesinde 18 dönümlük alan üzerinde kurulu kulüpte eğitmenler tarafından unutulmaya yüz tutmuş ata sporlarından biri olan at biniciliğini tekrar hayata kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Şehzadeler’in Başarılı Sporcularından Başkan Çelik’e Ziyaret

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, 2019 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Muaythai Şampiyonalarında 1 dünya, 8 Avrupa derecesi alarak, büyük bir başarıya imza attı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, elde edilen bu başarı karşısında büyük gurur duyduklarını ifade ederek, “Sporcu kardeşlerimizin başarısı, göğsümüzü kabartmış, bizi mutlu etmiştir. Şehzadeler halkı adına kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Manisa’nın 17 İlçesinde Spor Parkuru Düzenleme Planlanıyor…

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Covid-19 tedbirleri kapsamında uzun süre evde kalan 18 yaş altı çocuk ve gençleri sporla buluşturmaya devam ediyor. Daha önce Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinin belirli yerlerinde parkurlar kuran İl Müdürlüğü, bu kez de Akhisar, Turgutlu ve Selendi ilçelerinde sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri altında spor parkuru düzenleyerek çocukların keyifli ve spor dolu bir gün geçirmelerini sağladı.

Manisa’da Çocuk ve Gençler Sporla Dolu Keyifli Dakikalar Geçirdi

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, (Covid-19) tedbirleri kapsamında uzun süre evde kalan 18 yaş altı çocuk ve gençler için Cumhuriyet Meydanı’nda sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri altında spor parkuru düzenledi. Enerjiyi atmak ve güzel vakit geçirmek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan çocuk ve gençlere kitap hediye edildi.