Şehzadeler Spor haberleri

Milli eğitim müdüründen öğrencilere yemek servisi

Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesinin pansiyonunda yatılı kalan öğrenciler bu akşamki oruçlarını, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ve Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Tonoz tarafından servis edilen yemeklerle birlikte açtı.

20 yıl sonra pamuğa dönen üreticiler dertli

Geçtiğimiz yıl verilen teşvik sonrası Manisa’da 20 yıl sonra pamuğa dönen üreticiler dekar başına sadece 500 kilograma destek alacağını öğrenince kara kara düşünmeye başladı. Dekar başına 600-700 kilo pamuk alan üreticiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslenerek sorunun çözülmesini istedi.

Çiftçiler geleceğe umutla bakmak istiyor

Dünya Çiftçiler Günü’nde bağ ve bahçelerinde çalışan üreticiler mazot, gübre ve ilaç gibi girdi fiyatlarının yüksek olmasından dolayı maliyetlerin sürekli arttığını belirterek devletten destek beklediklerini açıkladı. Birçok çiftçi artık gençlerin çiftçilikten uzaklaşmaya başladığına dikkat çekerek buna bir önlem alınmazsa ilerleyen yıllarda çiftçilik yapacak kimsenin kalmayacağını söyledi.

Başkan Çelik Şehzadeler Ticaret Merkezini inceledi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediye tarafından Manisa Şehir Hastanesi’nin karşında yapılan Şehzadeler Ticaret Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, 19 iş yerinin bulunacağı ticaret merkezini haziran ayında açmayı hedeflediklerini, inşaatın çalışma takviminin önünde gittiğini müjdeledi.

Manisa, Rusya’ya açılıyor

TBMM Türkiye-Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un davetiyle Manisa’ya gelen Rusya Devlet Haber Ajansı Rossiya Segodnya (RIA Novosti) Türkiye Temsilcisi Aliona Palazhchenko, Manisa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdikten sonra Rusya’dan Manisa’ya gelecek turistler için geniş kapsamlı bir yazı dizisi hazırlayacak.