Selendi Çevre haberleri

MASKİ Zafer Mahallesindeki Dere Yatağında Genişletme ve Panel Çit Montaj Çalışması Yapacak!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesine bağlı Zafer Mahallesindeki dere yatağında 5 metrelik genişletme ve 130 metrelik panel çit montajı gerçekleştirecek. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Selendi Kaymakamı Ali Yıldırım ve Selendi Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç ile birlikte çalışmanın yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.

MASKİ Sayesinde Mahallenin Musluklarından Artık Su Akıyor!

Manisa’nın Selendi ilçesine bağlı Karabeyler Mahallesi Kuşkurağı bağlısında yıllardır evlerine tankerlerle su taşıyan vatandaşların imdadına MASKİ Genel Müdürlüğü yetişti. Mahallede yürütülen çalışmalar ile yeterli ve sağlıklı içme suyuna kavuşan mahalle sakinlerinden Zennure Azman, “Cengiz Başkanıma rabbim cennet kapılarını açsın. Allah Cengiz Başkanımızdan bin kere razı olsun” dedi.

Başkan Ergün’den 4 İlçeye Güneş Enerji Santrali ve Atıksu Arıtma Tesisi Müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, Yunusemre ilçesi Seyitli Mahallesinde inşa edilmesi planlanan 5 megavatlık güneş enerji santrali ile ilgili müjdeyi de paylaşırken, Selendi, Demirci ve Kırkağaç İlyaslar Mahallesinde yapılacak atıksu arıtma tesisi ve altyapı çalışmaları ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Selendi ve Demirci’ye Atıksu Arıtma Tesisi ve Altyapı Çalışması Yapılacak!

Daha yaşanabilir bir Manisa için atıksu arıtma tesisleri ve altyapı yatırımlarına büyük önem veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ve Selendi ilçeleri için de yeni yatırımların müjdesini verdi. Başkan Ergün, 5 Ağustos tarihinde Selendi, 11 Ağustos tarihinde ise Demirci ilçesinde yapılacak atıksu arıtma tesisi ve altyapı çalışmalarının ihalelerinin gerçekleştirileceğini söyledi.