Selendi Ekonomi haberleri

Selendi’deki 100 Milyonluk Yatırım Hızla İlerliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi merkezde 100 milyon TL yatırım bedeliyle yürüttüğü 38 kilometre içme suyu, 7 kilometre de yağmur suyu hattı döşeme çalışmasını tamamladı. 39 kilometrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışmasının ise sona yaklaştığı ilçede altyapı çalışmaları iş bitiş tarihine göre 10 ay önden gidiyor.

Fidanlar Üreticilerle Buluştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından uygulanan “Meyveciliği Geliştirme Projesi” çerçevesinde temin edilen badem, ceviz, cennet hurması ve zeytin fidanları, Selendi, Gölmarmara, Soma ilçelerinde üreticilere teslim edildi. Yüzde 75 hibe desteği ile fidanlarını alan üreticiler, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlarının Altyapı Eleştirisine MHP’li İlçe Başkanından Yanıt Geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Selendi İlçe Başkanı Mehmet Karabulut, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MASKİ) ilçede sürdürdüğü altyapı çalışmalarına yönelik CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarının yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Karabulut, “İçten içe takdir ettiğiniz bu çalışmayı boş laflarla eleştirip komik duruma düşmeyin ”dedi.

Selendi’nin 140 Milyonluk Yatırımında Sona Gelindi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 140 milyon TL yatırım bedeli ile yüz yılın yatırımı olarak Selendi ilçesine müjdelerle açıkladığı altyapı ve üstyapı çalışmaları, prestij cadde projesi ve ileri biyolojik atıksu arıtma tesisindeki yapım çalışmalarında sona gelindi. Yüzde 90 oranında tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını açıkladı.