Selendi Ekonomi haberleri

Fidanlar Üreticilerle Buluştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından uygulanan “Meyveciliği Geliştirme Projesi” çerçevesinde temin edilen badem, ceviz, cennet hurması ve zeytin fidanları, Selendi, Gölmarmara, Soma ilçelerinde üreticilere teslim edildi. Yüzde 75 hibe desteği ile fidanlarını alan üreticiler, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlarının Altyapı Eleştirisine MHP’li İlçe Başkanından Yanıt Geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Selendi İlçe Başkanı Mehmet Karabulut, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MASKİ) ilçede sürdürdüğü altyapı çalışmalarına yönelik CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarının yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Karabulut, “İçten içe takdir ettiğiniz bu çalışmayı boş laflarla eleştirip komik duruma düşmeyin ”dedi.

Selendi’nin 140 Milyonluk Yatırımında Sona Gelindi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 140 milyon TL yatırım bedeli ile yüz yılın yatırımı olarak Selendi ilçesine müjdelerle açıkladığı altyapı ve üstyapı çalışmaları, prestij cadde projesi ve ileri biyolojik atıksu arıtma tesisindeki yapım çalışmalarında sona gelindi. Yüzde 90 oranında tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını açıkladı.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay Selendi Tarihinin En Büyük Yatırımını Yerinde İnceledi!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçe merkezinin evsel nitelikli atıksularını arıtmak için 14 milyon TL yatırımla ilçeye kazandıracağı atıksu arıtma tesisini MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay yerinde inceledi. Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ın da yer aldığı inceleme ziyaretinde Genel Müdür Aslay, gelecek nesillere daha iyi bir şehir bırakmak adına ellerinden gelenin en iyisini yapmayı hedeflediklerini belirterek Selendi tarihinin en büyük yatırımının yükseldiğini söyledi.