Selendi Ekonomi haberleri

MASKİ’den Selendi’ye 100 Milyon TL’lik Yatırım

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Selendi ilçesine 100 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Genel Müdür Burak Aslay, Selendi tarihinin en büyük yatırımlarının Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatıldığını vurguladı.

MASKİ İlçe Tarihinin En Büyük Yatırımına Start Verdi!

Selendi ilçe merkezinin evsel nitelikli atıksularının arıtılması noktasında 10 bin eşdeğer nüfusa hitap edecek olan atıksu arıtma tesisinde imalatlara başlandı. Selendi tarihinin en büyük yatırımlarını yapan MASKİ Genel Müdürlüğünün projesinde 86 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme işi de tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Şiddetli Fırtınada Seraları Zarar Gören Üreticiye Destek Oldu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi çerçevesinde kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.