Selendi Politika haberleri

Selendi’de Nitelikli Okul Sevinci

Selendili yüzlerce ortaokul öğrencisini yakından ilgilendiren kararda Milli Eğitim Bakanlığı Selendi Anadolu Lisesini LGS puanı ile öğrenci olan Proje Okulları arasına aldı. Karar ilçede büyük sevince neden oldu.

Selendi’nin Kırsal Mahallelerinde Altyapı Dönüşümü Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesine bağlı Zıraman Mahallesi’nde 2 kilometre kanalizasyon, 3 kilometre içme suyu hattı, 1 adet 50 metreküplük içme suyu deposu, 4 adet foseptik ve 12 kilometrelik kilit parke taşı döşeme çalışması yapacak. Altyapı çalışmaları başlayan mahalleye ziyaret gerçekleştiren Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, muhtar Bayram Sağlam ile bir araya geldi.

Hayata Mutlu Bireyler Hazırlıyorlar

Manisa’nın Selendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ’Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde açılan el sanatları sergisinde kursiyerlerin hazırladığı eserler görücüye çıktı. Serginin açılışında konuşan Selendi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhsin Kasap, hayata mutlu bireyler hazırlayabilmek için beşikten mezara kadar eğitim sloganıyla hareket ettiklerini vurguladı.

MASKİ İlçe Tarihinin En Büyük Yatırımına Start Verdi!

Selendi ilçe merkezinin evsel nitelikli atıksularının arıtılması noktasında 10 bin eşdeğer nüfusa hitap edecek olan atıksu arıtma tesisinde imalatlara başlandı. Selendi tarihinin en büyük yatırımlarını yapan MASKİ Genel Müdürlüğünün projesinde 86 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme işi de tüm hızıyla devam ediyor.