Selendi Tarım-Çiftçi haberleri

Kaymakam Yıldırım Tarlada Tütün Kırdı

Manisa’nın Selendi ilçesinde tütün kırma zamanının gelmesiyle birlikte yoğun bir şekilde gece gündüz devam eden tütün hasadına Selendi Kaymakamı Ali Yıldırım da katıldı. Kaymakam Yıldırım tütün tarlasında tütün kıran vatandaşları ziyaret edip, sohbet ettikten sonra tütün kırdı.

Büyükşehir Şiddetli Fırtınada Seraları Zarar Gören Üreticiye Destek Oldu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi çerçevesinde kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden Kula ve Selendili Üreticilere 19 Bin 440 Şişe Sirke Desteği

Manisalı üreticilere sağladığı desteklerle üreticilerin yanında olmayı sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirdiği ’Kanadı Noktalı Sirke Sineği İle Biyoteknik Mücadele Projesi’ çerçevesinde Kula ve Selendi’de 19 bin 440 şişe elma sirkesi dağıtımı gerçekleştirdi.

Manisa’da CPH’li Milletvekiline Çiftçi ve Esnaflar Dert Yandı!

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Selendi ilçesinde esnafların kapılarını çalarak sorunlarını dinledi. Başevirgen, “Ekonomik kriz tüm Türkiye’de olanca şiddetiyle hissedilirken Selendili esnaf da bundan payını alıyor. Maliyetlerin altından kalkamayan, üstelik vatandaşın alım gücünün düşmesiyle satış da yapamayan esnaf dükkanını kapatıp gitmeyi düşünüyor” Dedi. 

Büyükşehir Üreticilere 41 Bin Metrelik PVC Boru Desteği Sağlayacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den üreticiye bir müjde daha geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerinden gelen talepler doğrultusunda mevcut sulama sahalarına ilave olarak 6 bin dekarlık arazinin daha sulamaya açılması için 41 bin metrelik PVC boru alımı çalışmalarına başladı. 17 Mayıs tarihinde projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Destek bizden bereketi Allah’tan. Üreticilerimize hayırlı olsun’ dedi.

Büyükşehirden Selendi’ye Gübre Desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilere yönelik olarak hazırladığı 291 tonluk gübre desteği projesi çerçevesinde Selendi ilçesinde 30 bin 500 kilogram nitropower azotlu gübre dağıttı. Gübre dağıtım töreninde konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Başkan Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda önümüzdeki süreçte üreticilere yönelik desteğin çeşitlenerek artacağını söyledi.