Soma Eğitim haberleri

Büyükşehir Ekipleri Soma ve Kırkağaç İlçelerindeki Eğitim Merkezlerini Ziyaret Etti!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, il genelindeki Büyükşehir eğitim kurumlarına ziyaretler kapsamında Soma ve Kırkağaç ilçelerinde MABEM ve Çocuk Kültür Sanat Merkezlerini ziyaret etti. Eğitim hizmetlerinin aksaksız bir şekilde verilmesi için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde hassasiyetle çalışmaların sürdüğünü belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, MABEM yaz okulu eğitimlerinin de başarıyla devam ettiğini söyledi.

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Öğrencilerine Çevre Bilinci Eğitimi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla Soma ilçesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine yönelik çevre bilinci eğitimi verdi. Çevre kavramı, iklim değişikliği ve sıfır atık yönetimi gibi konularına değinilen eğitimde, öğrencilere çevreyi temiz tutmak için neler yapılması gerektiği de anlatıldı.

Ateşin Kahramanları Somalı Gençlerle Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ‘Ateşin Kahramanları Gençlerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında, Soma Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. İtfaiyecilik mesleğinin tanıtıldığı buluşmada, öğrencilerin konuyla ilgili soruları da yanıt buldu.

Öğrenciler Hem Üretiyor, Hem de Para Kazanıyor

Manisa’nın Soma ilçesindeki Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanı öğrencileri hem eğitim görüyor, hem meslek öğreniyor hem de Soma ve Kırkağaç ilçeleri ile Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde taşımalı eğitim gören bin 600 öğrencinin yemeklerini üreterek kazandıkları parayla aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Kaymakam Akkaya Eğitimdeki Başarıya Doğrudan Katkı Yaptı

Manisa’nın Soma ilçesinde farklı bir uygulama ile öğretmen ve öğrencilere moral veren Kaymakam Fatih Akkaya sene başından bu yana ilçedeki tüm okullarda bayrak törenine katıldı. Öğretmen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akkaya, adeta psikolog gibi sorunları da dinleyerek eğitim öğretime doğrudan katkı sağladı.

Manisa Valisi Karadeniz, Somalı Öğrencileri Ağırladı!

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, yaşadıkları çevrenin tarihi ve kültürel zenginliklerini öğrencilere tanıtmak amacıyla düzenlenen program kapsamında ilk gezisini gerçekleştiren Soma Hüma Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve idarecileri ile bir araya geldi.

MEB İşbirliğiyle Yürütülecek Faaliyetler Hakkında Görüş Alışverişinde Bulundu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, eğitim birimlerini sık sık ziyaret ederek, varsa sorunların tespitini yapıp, pandemi kuralları ve başarı çıtasını en yükseğe taşımak amacıyla görüş alışverişinde bulunuyor. Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Soma ve Kırkağaç ilçelerinde MABEM ile Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.