Soma Ekonomi haberleri

Manisa’da Yüzde 75 Hibeli 500 Adet Damızlık Koçun Dağıtımına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli olarak 500 adet damızlık koçun dağıtımına başlandı. Akhisar Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen ilk dağıtım programına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de katılım sağladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden Somalı Üreticilere Destek!

Kırsal kalkınmaya yönelik projeleriyle il genelinde üreticileri desteklemeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Somalı üreticileri de desteklerini sürdürüyor. Soma’da üreticilerle buluşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisalı Arıcılar Ana Arılarını ve Arı Sütünü Üretiyor’ projesiyle eğitim alan 18 kursiyere 5 arılı ve 5 arısız olmak üzere 90 adet arılı ve 90 adet arısız kovan teslimi yaptı. Başkan Ergün, imzaladığı protokolle Soma Ziraat Odası Başkanlığı’na tohum temizleme makinesini teslim etti.

2022 Yılında Soma Kömür Havzasında 23 Milyon Ton Kömür Üretimi Gerçekleşti!

Ege Linyitleri İşletme Müdürü İsmail Ceran işletmenin 2022 yılında kömür üretimini değerlendirdi. 2022’de Soma kömür havzasında 23 milyon ton kömür üretimi gerçekleştiğini belirten Ceran, ’Maden de bizim çevre de bizim’ anlayışı ile üretimi tamamlanan alanlara 2022 yılında 141 bin 943 adet fidan dikildiğini toplamda ise dikilen fidan sayısının 2 milyon 617 bin 122’ye ulaştığını belirtti.

Açılışa Çiçek Yerine Yardım Makbuzu

Manisa’nın Soma ilçesinde açılışı yapılan bir lokantanın sahibi davetlilere çiçek yerine ihtiyaç sahibi öğrencilere bağış yapılması çağrısında bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak ise lokanta işletmecisine teşekkür ederek davranış tüm esnaflara örnek olmasını temenni etti.