Soma Ekonomi haberleri

Soma’daki Maden Faciasından Sonra İşçiler İçin Flaş Gelişme!

“İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri sırasında söz alan AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Manisa milletvekili olması ve Soma’da yaşaması sebebiyle kanun teklifinin kendisi açısından önemine vurgu yaptı.

Bakan Dönmez’e Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri Hakkında Bilgi Verildi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur ve Manisa milletvekillerinden oluşan heyetle birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile bir araya geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesinin Soma’da başarıyla sürdürdüğü çevreci yatırım Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri’nin masaya yatırıldığı ziyarette, sistemin Soma ve Manisa için önemi anlatıldı.

Manisa’da Kapatılan Maden Ocağının İşçileri 7 Yıldır Tazminat Alamıyor…

Manisa’nın Soma ilçesinde çok sayıda yaralamalı ve ölümlü iş kazasının meydana geldiği gerekçesiyle kapatılan yeraltı Uyar Madencilik işçilerinin ödenmeyen tazminatları için eylem düzenlendi. 748 işçinin 15 milyon TL civarındaki tazminat alacağı için işçiler, “Artık sesimizi ne zaman duyacaksınız” diyerek alın terleri olan tazminatlarının ödenmesini istedi.