Soma Ekonomi haberleri

Büyükşehir Abonelerin İhtiyaçlarına Uzaktan Anlık Cevap Veriyor…

Soma’nın Bölgesel Isıtma Sistemlerini daha verimli kullanabilmesi amacıyla teknolojiyi yakından takip eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, “Bina Altı Güç İstasyonu Merkezi İzleme Kontrol ve Kalorimetre Okuma/Faturalandırma Sistemi” ile yenilikte öncü oldu. Türkiye’deki Bölgesel Isıtma Sistemlerinde, ilk defa Soma’da uygulanan çalışmayla, abonelerin ihtiyaçlarına uzaktan, anlık cevap verilmesi sağlandı.

Somalı Maden İşçilerinin Mağduriyetleri Devam Ediyor…

23 Temmuz 2020 tarihinde TBMM’nde kabul edilen yasa ile Somalı maden işçilerinin tazminatlarının Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ) tarafından ödenmesine karar verilmişti. Ancak CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu evet oyu verdikleri yasada, adı listelerde olamayan ve tazminatları eksik hesaplanan işçilerin olduğunu söyledi.

Manisa’da 30 Bin Nüfusa 265 Milyonluk Yatırım

Manisa’da 200 mahallede alt ve üstyapı çalışmalarını tamamlayan MASKİ Genel Müdürlüğü, 265 milyon lira yatırımla 30 bin nüfusa hitap edecek yeni projelerini hayata geçirmeye başladı. Projeler kapsamında kırsal mahallelerde 269 kilometre kanalizasyon, 256 kilometre içme suyu ve 2 milyon metrekare kilit parke taş döşenecek.