Soma Ekonomi haberleri

Büyükşehir ve Soma Belediyesi’nden İş Birliği Protokolü

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Soma Belediye Başkanı Ali Tulup arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle Soma ilçesine bağlı Devlethan Mahallesi ile Boncuklu Mahallesi arasında kalan 2 bin 500 metrelik yola kilit parke taşı döşenmesi için Büyükşehir Belediyesi kilit parke taşı desteğinde bulunacak. Kilit parke taşı döşeme çalışmaları ise Soma Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma’da Arıcılığı Geliştiriyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Manisalı Arıcılar Ana Arılarını ve Arı Sütünü Üretiyor’ projesinde Soma ilçesinde eğitim gören arıcılık kursiyerlerine malzeme dağıtım töreni gerçekleştirdi. İlçede uygulamalı eğitim gören 18 kursiyere eğitim malzemeleri teslim edildi. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerler de 10 arılı kovan ve 5 boş kovan olmak üzere toplamda 15 kovan desteği ile arıcılığa ilk adımlarını Manisa Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile atmış olacaklar.

Manisalı Arıcılar Ana Arılarını ve Arı Sütünü Üretiyor Projesi Kapsamında Eğitim Çalışmaları Başlatıldı!

Arıcılık ekonomisine desteğini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisalı Arıcılar Ana Arılarını ve Arı Sütünü Üretiyor Projesi kapsamında Soma’da eğitim çalışmalarını başlattı. 20 kursiyerin katıldığı ve 5 hafta sürecek olan eğitimin 2 haftası teorik, 3 haftası ise uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Eğitim sürecinde kursiyerlerin kullanacağı arıcılık malzemelerini tedarik edecek olan Büyükşehir Belediyesi, kursu başarıyla bitiren kursiyerlere de istihdam amaçlı arılı kovan desteklemesinde bulunulacak.