Soma Genel haberleri

Somalı maden işçilerini sevindiren tazminat açıklaması!

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Soma’da 13 Mayıs 2014 yılında meydana gelen maden faciası sonrası işten çıkarılan maden işçilerinin kıdem ve ihbar tazminatlarının 2020 yılı Ocak ve Şubat aylarında faizi ile birlikte tek seferde ödeneceğini söyledi.

Tüketiciye sahte "Soma kömürü" uyarısı

Soma Kömür Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, kışın yaklaşmasıyla kömür satışlarının arttığını ancak son dönemde piyasada "Soma kömürü" adı altında kalitesiz ve düşük kalorili kömürlerin satıldığını öne sürerek tüketicileri uyardı.

Yol yapım çalışmasına yerinde inceleme

Manisa Büyükşehir Belediyesi, il merkezi ve ilçelerdeki yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Soma Turgut Özal Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Büyükşehirden, Soma ve Kırkağaç’ta ‘Fazla Yolcu’ denetimi

Ulaşımda hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla kontrol çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Soma ve Kırkağaç’ta, servis taşımacılığı ve toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Yolcu güvenliğine dikkat çekilen denetimlerde, araçlarında fazla yolcu taşıyan sürücülere de cezai işlem uygulandı.

Maden işçileri seslerini duyurmak için Ankara'ya yürüyor

Manisa'nın Soma ilçesinde, Bağımsız Maden-İş Sendikasına üye 60 işçi, 2014'teki maden faciasının ardından çoğunluğu Soma Madencilik AŞ olmak üzere farklı firmalarda işten çıkarılan işçilerin tazminatlarını alamadıklarını belirterek Ankara'ya yürüyüş başlattı.

Manisa'da 75 kişilik geçici iş alımına 700 kişi başvurdu

Manisa’nın Soma ilçesinde Toplum Yararına Çalışma (TYP) programı kapsamında okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR ile Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 75 kişilik alım için mülakat yapıldı. 75 kişilik alıma 700 kişinin başvurduğu açıklandı.