Soma Genel haberleri

Avrupalılar Soma'yı konuşuyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 236 abone ile alınıp 10 binin üzerinde aboneye ulaştırılan Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri, Avrupa Birliği destekli CityFied projesi kapsamında kısa film haline getirildi.

Soma-Kırkağaç yolundaki terör saldırısı duruşması ertelendi

Manisa’nın Soma ilçesinde 28 Nisan 2016’da jandarma aracının geçişi sırasında düzenlenen terör saldırısına ilişkin 2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına, duruşmanın ise 20 Şubat 2019 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Somalılara istihdam yaratacak proje

Manisa’nın Soma ilçesinde madenciliğe alternatif olarak yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağlanması öngörülen Soma Organize Sanayi Bölgesinde önemli gelişmeler katedildi.

İlkokul öğrencileri kendi atkılarını örüyor

Manisa’nın Soma ilçesindeki Zübeyde Hanım İlkokulunda başlatılan ’Kendi atkımı örüyorum’ projesiyle öğrencilerin hem el becerileri geliştiriliyor hem de paylaşımcı olmaları sağlanıyor. Okulun 3-A sınıfı öğretmeni Şenay Taştimur’un öncülüğünde başlatılan projede öğrenciler yoğurt kovası ve doktorların dili bastırmak için kullandıkları Abeslang çubuklarını kullanarak ördükleri atkıları; Zonguldak, Ağrı ve çeşitli illerde eğitim gören öğrencilere gönderecek.