Turgutlu Çevre haberleri

Turgutlu Çampınar’da Altyapı Bitti Sıra Üstyapıda

154 Mahalle Projesiyle kırsal mahallelerin altyapısını sağlıklı hale getirmeye devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çampınar mahallesinde başladığı altyapı çalışmalarını tamamladı. 12,5 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında 14 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme işine başlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir çalışma sahasında incelemede bulundu.

Su Tasarrufu Eğitimi Turgutlu’da Devam Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu merkez Hacı Ramazan Camii’nde eğitim gören Kur’an Kursu öğrencilerine Su Tasarrufu Eğitimi verdi. Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş’ın da katıldığı programda, su tasarrufu öğrencilere eğlenceli sunumlar eşliğinde anlatıldı. Öğrenciler kendilerine böyle bir eğitim verildiği için teşekkür etti.

Turgutlu Çampınar’ın Altyapısında Sona Doğru

154 Mahalle Projesiyle kırsal mahallelerin altyapısını sağlıklı hale getirmeye devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çampınar mahallesinde kanalizasyon hattı döşeme işini tamamladı. 12,5 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında içme suyu hattı döşeme işi devam ederken mahalleye 14 bin metrekare de kilit parke taş döşenecek.

Turgutlu Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı Gece ve Gündüz Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde 2019 yılında Turgutlu’ya kazandırılan Alparslan Türkeş Kavşağı’nda, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen yaklaşık 10 bin metrekarelik kurakçıl peyzaj uygulaması tamamlandı. Gece ve gündüz yepyeni bir görünüme kavuşan kavşak, peyzajıyla da vatandaşların beğenisini kazandı.

Kabaçınar, Daha Yaşanabilir Bir Yer Haline Geldi

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, tarafından 101 mahalle projesi kapsamında Turgutlu ilçesine bağlı Kabaçınar Mahallesinde de alt ve üstyapı dönüşümünü tamamladı. Yapılan hizmetlerden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederek, mahallelerinin yaşanabilir bir yer haline dönüştüğünü ifade ettiler.

Büyükşehir ve MASKİ’den Kabaçınar’a Çıkarma

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, MASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Büyükşehir Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Alkın Kedersiz ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri ile birlikte alt ve üstyapı dönüşümü tamamlanan Turgutlu ilçesine bağlı Kabaçınar mahallesini ziyaret etti.