Turgutlu Ekonomi haberleri

Turgutlu Belediyesinden Örnek Alınacak Maaş Zammı

Turgutlu Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında, diğer belediyelerde örnek oluşturacak bir maaş zammı yaptı. Belediyede çalışan işçilerin aldıkları maaş ile ilgili bir açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesinde çalışan işçilerin imzaladığı sözleşme ile en düşük işçi maaşının 2 bin 580 TL olduğunu açıkladı.

Turgutlu’nun Yardım Tırları Elazığ’da

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 30 saatte Turgutlu’da toplanan 2 tır yardım malzemesini Elazığ depreminde mağdur olan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Elazığ’a gitti. Deprem mağdurlarıyla görüşen Başkan Akın, Turgutlulu vatandaşların geçmiş olsun dileklerini iletti.

Turgutlu’da 30 Saatte 2 Tır Dolusu Yardım Malzemesi Toplandı

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde başlatılan yardım kampanyasında, 30 saatte 2 tır dolusu yardım malzemesi toplandı. Toplanan yardım malzemeleri, Turgutlu eski belediye binası bahçesinde düzenlenerek paketlendi. Sonrasında tırlara yüklenen malzemeleri, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın bizzat Elazığ’a götürdü.

Başkan Akın 3 aylık süreci değerlendirdi

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "9 Nisan itibariyle belediyeyi 36 milyon 714 bin lira borçla devraldık. Bu geçen süre zarfında Turgutlu Belediyesinin borcu 35 milyon 355 bin 171 liraya düşmüştür. Ekonomik yapımız bu anlamda iyileşme yolunda devam etmektedir. 1 milyon 400 bin lira gibi borcumuzda bir eksilme olmuştur" dedi.