Turgutlu Tarım-Çiftçi haberleri

Turgutlu ve Kula’da Üzüm Sepetleri Üreticilere Teslim Edildi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde hazırlanan ‘Üzüm Üreticisine 100 Bin Sepet’ projesinde Turgutlu ve Kula’da da üzüm sepetleri üreticilere teslim edildi. 2022 yılında sunduğu rekor bütçe ile kırsala büyük destek veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında Turgutlu’da 500 üreticiye 5 bin, Kula’da ise 60 üreticiye 600 sepeti düzenlenen törenlerle dağıttı.

Turgutlu Biyogaz Santrali Manisa’nın Bereketli Tarım Topraklarını Zenginleştiriyor!

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığın azaltması noktasında önemli bir yatırım olan Turgutlu Biyogaz Santrali, enerji piyasasına sağladığı katma değer kadar Manisa’nın bereketli tarım topraklarını da zenginleştiriyor. Elektrik enerjisi üretiminin ardından ortaya çıkan organik gübrenin zenginliğine dikkat çeken Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Yardımcısı ve Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necip Atar, “Çiftçilerimize daha verimli ve daha kaliteli zirai ürünler elde edileceğinden dolayı bu gübreyi kullanmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 5 İlçede Üreticiye 7 Bin Fidan Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde kırsal kalkınmaya verdiği destek kapsamında duyurusunu yaptığı 100 bin bin fidan desteğinde kapsamında teslimatlarına devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kula, Selendi, Ahmetli, Gölmarmara ve Turgutlu’da 78 üreticiye 7 bin ceviz ve badem fidanını törenle dağıttı.

Manisa’da Hububat Hasadı Devam Ediyor…

Manisa’da buğday ve arpa hasat sezonunun devam ediyor olması dolayısıyla Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, hasat çalışmaların yürütüldüğü alanlarda incelemelerde bulundu. Öztürk Manisa genelinde hububat hasadının yüzde 80’inin tamamlandığını kaydederek üreticilere dane ve sap kayıplarını en aza indirmek için uyarılarda bulundu.