Yunusemre Çevre haberleri

Akgedik TOKİ Yolunda Büyükşehir ve MASKİ’den Altyapı ve Yol Yenileme Çalışması Yapılacak!

Hızla artan nüfusu ve Manisa Organize Sanayi Bölgesine yakınlığı nedeniyle yoğun olarak kullanılan ve ağır araçların da tercih etmesi nedeniyle zamanla deformasyona uğrayan Akgedik Mahallesi TOKİ yolunda Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, altyapı ve yol yenileme çalışması gerçekleştirecek. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu bölgede incelemede bulundu.

Muradiye Mezarlığında Çalışma Başlatıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde Muhtar Eyüphan Aykıran’dan gelen talep üzerine mezarlık yolu ve mezarlık içerisinde çalışma başlattı. Yol Yapım, Bakım ve Onarım, Fen İşleri ve Mezarlıklar Daire Başkanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar neticesinde mahallenin mezarlık yolunda asfalt çalışması gerçekleştirildi. Mezarlık içinde ise yaklaşık 2 bin 500 metrekare kilit parke ve bordür döşeneceği belirtildi.

Atatürk Mahallesinin Yılların Kanal Sorunu MASKİ Sayesinde Çözüldü!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Atatürk Mahallesinde işlevini yitirmiş ve deforme olan kanalizasyon hattında taşma meydana gelmemesi ve oluşan kötü koku sorununu çözmek amacıyla yenileme çalışması yapıldı. Atatürk Mahalle Muhtarı Bedir Kılıç, “Mahallemizin en büyük sorunu çözüme kavuşuyor. Bu konuda duyarlı davranan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e teşekkür ederim” dedi.

Dünya Temizlik Gününde Bağyolu Göletinin Çevresi Temizlenecek

Manisalı çevreciler, Dünya Temizlik Günü olan 18 Eylül Cumartesi günü Yunusemre ilçesindeki Bağyolu Göleti’nin etrafını temizleyecek. Tüm dünyada ve Türkiye’de aynı gün yapılacak etkinlikte çevre kirliliği ve küresel ısınmaya dikkat çekilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler için ise belli güzergahlardan ücretsiz servisler kaldırılacak.