Yunusemre Çevre haberleri

Cumhuriyet Mahallesi’nde 40 Bin Metrekarelik Peyzaj

Manisa il genelinde yeşil alanların arttırılması noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi’nde de 40 bin metrekarelik alanda peyzaj çalışmasına başladı. Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında, alan baştan sona elden geçirilerek Manisalıların kullanımına sunulacak.

Muradiye’de Uzun Yıllar Kullanılacak Altyapı İçin Çalışmalar Devam Ediyor…

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer ve Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Muradiye Mahallesinde yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan inceleme ziyaretinde Aydınyer, “Büyük altyapı çalışmamız öncesinde vatandaşlarımızın yaşadığı problemlere son vermek için kısmi hat döşeme çalışmaları da yapıyoruz. Muradiye’de uzun yıllar kullanılacak bir altyapı için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Prestij Caddesi Olacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda prestij cadde çalışmasına başladı. Bulvar üzerinde atıl durumda bulunan peyzaj alanında Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından çalışma yürütülürken, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ise aydınlatma ve çevre düzenlemesi yapılıyor.