Yunusemre Ekonomi haberleri

Yunusemre ve Şehzadeler İlçelerindeki Üreticilere Büyükşehir 16 Bin Sepet Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği’ projesi kapsamında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerindeki üreticilere 16 bin sepet dağıtıldı. Düzenlenen törende sepetleri üreticilere teslim eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alın teri altından daha değerli olan çiftçimize can suyu olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Rabbim, tüm üreticilerimizin ürünlerine bolluk, kazançlarına bereket versin ”ifadelerinde bulundu.

Otmanlar Mahallesinin Alt ve Üstyapı Yenileme Çalışması Tamamlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, MASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Büyükşehir Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu ile birlikte alt ve üstyapı dönüşümü tamamlanan Yunusemre ilçesine bağlı Otmanlar mahallesini ziyaret etti. Kendilerini ziyaret eden Büyükşehir ve MASKİ heyetine teşekkür eden mahalle muhtarı Serdal Sağol, “Yatırımlarla ilgili başta Cengiz Başkanımız olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüzden, daire başkanlarımızdan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Başkan Ergün’den 3 İlçeyi Kapsayan 1 Milyar Liralık Yatırım Müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ tarafından yapılacak olan ve 3 ilçeyi kapsayan altyapı projesiyle ilgili müjdeyi verdi. Başkan Ergün, Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi, Gördes ve Kırkağaç ilçelerinde gerçekleştirilecek 1 Milyar Liranın Üzerindeki altyapı çalışmaları için Dünya Bankası Kredisinin yapım ihalesi öncesinde son adımı olan müşavirlik ilanına çıkıldığını açıkladı.

Yunusemre Belediyesi’nden Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı Açıklaması!

Yunusemre ilçesine ait mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2023 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. 31 Mayıs 2023 mesai bitimine kadar devam edecek ödemelerde ayrıca Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun dahilinde mükellefler borçlarına ilişkin yapılandırma işlemlerini de yapabilecek.