Yunusemre Ekonomi haberleri

Üreten Kadınların Pazarlama Sorununa Çözüm

Manisa’nın Yunusemre Belediyesi tarafından açılan Üreten Eller Mağazası, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini pazarlama sorunu yaşamamaları için satın alarak mağazada satışa çıkarıyor. Hem üreten kadınlar el emeklerinin karşılığını peşin olarak alıyor hem de hediye almak isteyen vatandaşlar daha uygun fiyatlara istedikleri ürünleri bulabiliyor.

Başkan Ergün Manisa’ya 2 Yeni GES Kurulacağını Müjdeledi!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Güneş Enerji Santrali yatırımlarına yenilerini eklemek için gün sayarken Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de 6 megavat gücünde olacak yeni 2 tesisle ilgili güncel bilgileri kamuoyunun bilgisine sundu. Başkan Ergün, Yunusemre Seyitli Mahallesine 5 megavat, Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisine de 1 megavat gücünde GES inşa etmek için ihale tarihlerinin alındığı müjdesini paylaştı.

Yunusemre’de Kentsel Dönüşüm Başlıyor…

Yunusemre Belediyesi’nin, 2 mahallede hayata geçirmeyi planladığı kentsel dönüşüm çalışması başlıyor. Projede ilk olarak Mutlu Mahallesi’ndeki hak sahipleriyle sözleşme süreci tamamlanma aşamasına geldi. Mutlu Kent Sitesi ismini taşıyan projede ilk kazmanın çok yakında vurulacağı öğrenildi.