Yunusemre Ekonomi haberleri

Yunusemre Belediyesi’nden Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı Açıklaması!

Yunusemre ilçesine ait mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2023 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. 31 Mayıs 2023 mesai bitimine kadar devam edecek ödemelerde ayrıca Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun dahilinde mükellefler borçlarına ilişkin yapılandırma işlemlerini de yapabilecek.

Akgedik 3. Etap Konut Belirleme Kurası Yapıldı

Yunusemre Belediyesinin, TOKİ ortaklığıyla yürüttüğü 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 3. etabında konut belirleme kurası TOKİ Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. Kura ile konutları belirlenen hak sahipleri 22 Mayıs-07 Temmuz 2023 tarihleri arasında satış sözleşmesi imzalayacak.

MASKİ’nin Hizmetleri Hız Kesmiyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından il genelinde çalışmalar hız kesmeden devam ederken MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına teknolojiyi kullanarak “e-devlet üzerinden” hayata geçirdikleri yeni bir hizmet hakkında açıklamalarda bulundu.

Salkım Güvesiyle Mücadeleye Büyükşehirden Destek

Üzümün başkenti Manisa’da bağ salkım güvesine karşı biyoteknik mücadele sürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen projede Yunusemre ilçesine bağlı Ortaköy ve Türkmen Mahallelerinde 437 dekar bağ alanında 71 üreticiye 26 bin feromon tel tuzak desteği verildi. Firma teknik elemanları ve vatandaşlar tarafından bağlara asılan tel tuzaklar, salkım güvesine zararlısına karşı biyoteknik mücadele sağlayacak.