Yunusemre Politika haberleri

Büyükşehir’den İmar Bekleyen 3 Mahallede Vatandaşlara Bilgilendirme Toplantısı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde, 1989 yılından bu yana yapılamayan imar plan çalışmalarının 1/1000 ölçekli planları Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçmeye devam ederken, Yunusemre ilçesine bağlı Yeni Mahalle, Fatih ve Hafsa Sultan Mahallesi sakinlerine yönelik imar plan çalışmalarının son durumu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, mahalle sakinlerine bölgeyi kapsayan kentsel dönüşüm alanının mevcut durum analizi, detaylarıyla anlatıldı.

Yunusemre Katı Atık Transfer İstasyonunda Sona Yaklaşıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çevreci tesisi Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası’na evsel atıkların sağlıklı bir şekilde taşınması için inşa edilen katı atık transfer istasyonlarına bir yenisi daha ekleniyor. Manisa merkezine hizmet verecek olan transfer istasyonunda incelemelerde bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, istasyonun en kısa sürede tamamlanarak, hizmete açılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yunusemre Çocuk Şenliği Çok Beğenildi

Manisa Yunusemre Belediyesi’nin, çocukların yarıyıl tatilini eğlenceli ve verimli geçirebilmesi için düzenlediği çocuk şenliği sona erdi. Yunus Emre Millet Çarşısı’nda düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken birbirinden güzel gösteriler çok beğenildi.