Yunusemre Politika haberleri

Muhtarlar Hayat Kurtaracak

Manisa Valiliği koordinesinde, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Manisa 112 Acil Çağrı merkezi ve Yunusemre Muhtarlar Derneğinin ortak projesi olan ‘Hayat kurtarmakta biz de varız’ projesinin tanıtımı yapıldı. Projede ilkyardım eğitimi alacak olan muhtarlar köylerindeki hasta ve yaralılara sağlık ekipleri gelene kadar ilk müdahaleyi yaparak hayat kurtaracak.

Diyanet İşleri Başkanı Yunusemre Meydan Camii’ne Hayran Kaldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yunusemre Meydan Camii’nde Müftüler ile buluştu. Meydan Camii’nde öğle namazını kıldıran Erbaş, böylesine muhteşem bir caminin yapılmasına öncülük ettiği için Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye, hayırseverlere ve caminin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İYİ Partili Alkan’dan Manisa Tarihinin En Büyük Çevre Felaketi Açıklaması!

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, sosyal medya hesabından daha önce duyurduğu Karaali Mahallesi’nde ki sulama kanalına bazı fabrikalar tarafından zehirli atıklar akıtıldığını ve dün gecede bu nedenle fabrikada çalışan 8 işçinin zehirlendiğini söyledi. Olay üzerine Manisa Valiliği tarafından açıklama yapılarak konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

MASKİ Mahalledeki Atıksu Paket Arıtma Tesisinin İnşa Çalışmalarına Devam Ediyor!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Seyitli mahallesindeki altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Mahallede kurulum çalışmaları devam eden atıksu paket arıtma tesisinin de inşa çalışmaları devam ediyor. Tesis, günlük 150 metreküp evsel nitelikli atıksu arıtımı yapacak. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, mahalle muhtarı Hüseyin Kırgöz ile bir araya gelerek, yerinde inceleme yaptı.

Yunusemre’den Kayapınar’a Yeni Park

Yunusemre Belediyesi, Kayapınar Mahallesine yeni bir park kazandırıyor. Kayapınar Mahallesinde bulunan alana park inşa eden ekipler, çalışmalarda sona yaklaştı. Yapılan park ile bölgede yaşayan çocuklar keyifli vakit geçirebilecek.

MASKİ’den Muradiye Muhasebe Sokak’ta Altyapı Hizmeti

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde 200 metrelik kısmi kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarına başladı.