Yunusemre Politika haberleri

Tarzan Bulvarı’na İlave Aydınlatma Çalışması Yapıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesinde 19 Mayıs Bulvarı ile Mehmet Akif Ersoy Caddesi arasındaki Tarzan Bulvarı’nda ilave aydınlatma çalışması yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yolun iki tarafına konuşlandırdığı modern aydınlatma elemanları, bulvara geceleri ışıl ışıl, güzel bir görünüm kazandırdı.

Büyükşehir’den Manisa CBÜ Hastanesine Yol ve Peyzaj Çalışması!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi içerisinde bulunan yaklaşık 500 metrelik bölünmüş yolda ve hastanenin Mimar Sinan Caddesi’ne bakan 200 metrelik bağlayıcı yolda yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra hastane içerisi ve çevresinde peyzaj düzenlemeleri de yapıldı. Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmet Topçu, hastane içine ve çevresine yapılan düzenlemeler için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Büyükşehir Uncubozköy Mahallesi’nde Prestij Cadde Çalışmalarına Start Verdi!

Manisa’ya prestij katan projeleri bir bir hayata geçirmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Uncubozköy Mahallesi 5515 sokakta da prestij cadde çalışmalarına start verdi. Kaldırım düzenlemesi, aydınlatmaları ve asfaltıyla yepyeni bir görünüm kazanacak olan 5515 sokakta gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle Muhtar Halil Oğulganmış, Başkan Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

Sondaj Kuyusunda Meydana Gelen Arıza Giderildi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Asmacık mahallesine içme suyu sağlayan sondaj kuyusunda meydana gelen arıza Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekiplerince giderilerek vatandaşların su kesintisi yaşamasının önüne geçti.

Büyükşehir Karaali Bölgesindeki Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, teknik ekipler ve mahalle muhtarları ile birlikte Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi Karaali Bölgesinde devam eden üstyapı düzenlemelerini inceledi. Mahalle muhtarları, hummalı bir şekilde gerçekleştirilen kilit parke ve asfalt düzenlemeleri için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yağcılar mahallesinde yaşanan elektrik kesintilerinin su kesintilerine neden olması ve yaz aylarındaki aşırı kullanım sonucu ikinci sondajın bağlantı çalışmalarına başladı. MASKİ’nin iş planları doğrultusunda yapılan çalışmalarla elektrik kesintileri sonrasında depoya su dolumu da daha hızlı bir şekilde yapılacak.

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde Abone Branşmanları Yenileniyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Mareşal Fevzi Çakmak mahallesinde başladığı abone bağlantılarını yenileme çalışmasına devam ediyor. Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de mahalle muhtarı Musa Sezer ile bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi. Şehzadeler ilçesi Kazım Karabekir mahalle muhtarı Tekin Aydın’ı da ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı Aydınyer, mahallede abone bağlantılarını yenileme çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağının müjdesini paylaştı.