Yunusemre Politika haberleri

Başkan Ergün Manisa’ya 2 Yeni GES Kurulacağını Müjdeledi!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Güneş Enerji Santrali yatırımlarına yenilerini eklemek için gün sayarken Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de 6 megavat gücünde olacak yeni 2 tesisle ilgili güncel bilgileri kamuoyunun bilgisine sundu. Başkan Ergün, Yunusemre Seyitli Mahallesine 5 megavat, Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisine de 1 megavat gücünde GES inşa etmek için ihale tarihlerinin alındığı müjdesini paylaştı.

Yunusemre’de Kentsel Dönüşüm Başlıyor…

Yunusemre Belediyesi’nin, 2 mahallede hayata geçirmeyi planladığı kentsel dönüşüm çalışması başlıyor. Projede ilk olarak Mutlu Mahallesi’ndeki hak sahipleriyle sözleşme süreci tamamlanma aşamasına geldi. Mutlu Kent Sitesi ismini taşıyan projede ilk kazmanın çok yakında vurulacağı öğrenildi.

Mahalle Muhtarından Başkan Ergün’e Övgü Dolu Sözler!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Seyitli Mahallesinde 19 kilometrelik altyapı çalışması ile 50 bin metrekarelik üstyapı işine devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir de mahalleyi ziyaret ederek, devam eden çalışmaları inceledi. Mahalle Muhtarı Hüseyin Kırgöz de, “Çalışmalar hayalini kurduğumuzun bile ötesinde. Biz, bu kadarını beklemiyorduk. Cengiz Başkanımız sayesinde yatırımların en güzelini aldık. Cengiz Başkanımız 3-5 yıl sonrasını değil, 100 sene sonrasını düşünerek yatırım yapıyor” dedi.

Başkan Çerçi Çölyak Hastaları ile Buluştu

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunus Emre Kültür Parkı’nda çölyak hastaları ile bir araya geldi. Çölyak hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini dile getiren Başkan Çerçi, bu konuda yapılan her çalışmaya destek vermeye gayret gösterdiklerini belirtti.