Yunusemre Politika haberleri

Büyükşehir Sokak Hayvanlarının Sağlığı İçin Protokol İmzaladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sokakta bulunan sahipsiz kedi ve köpeklerde bit, pire, kene gibi zararlı böceklerin insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkilememesi için, Hayvanları Koruma Derneği (HAKDEM) ve Yunusemre Hayvan Koruma Derneği ile protokol imzaladı. Zararlı böceklerin popülasyonunun azaltılmasının hedeflendiği proje kapsamında Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından temin edilen Fiprover spreyler, ürünün uygulayıcısı olacak olan Hayvanları Koruma Derneği ve Yunusemre Hayvan Koruma Derneği’ne teslim edildi.

Avdal’ın İçme Suyu Yeterli, Bahçe Sulamalarından Uzak Duralım

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesi Avdal Mahallesinde içme suyu verimini arttırmak ve vatandaşlara daha sağlıklı su ulaştırmak adına yürüttüğü çalışmaları tamamladı. İçme suyunun amacı dışında kullanılarak bağ bahçe sulanmaması gerektiğinin de altını çizen MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Vatandaşlarımız bağ ve bahçelerini içme suyuyla sulamaları durumunda mahalle sakinlerinin içme suyundan mahrum kalmasına neden olacaktır” dedi.

MASKİ’den Cemal Ergün Caddesi’nde Altyapı Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Uncubozköy Mahallesi Cemal Ergün Caddesi’nde gerçekleştireceği prestij cadde projesi öncesinde MASKİ Genel Müdürlüğü, bu bölgede abone bağlantılarını yenileme çalışmasına başladı. Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de mahalle muhtarı Halil Oğulganmış ile bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

MASKİ’den Avdal Mahallesi İle İlgili Açıklama

MASKİ Genel Müdürlüğü, sosyal medyada paylaşılan “Avdal’da 1 Aydır Su Yok” başlıklı haber ile ilgili kamuoyunu aydınlatan bir bilgilendirmede bulundu. Su tüketiminin aşırı sıcaklar ve bahçe sulamaları nedeniyle had safhaya ulaştığı ifade edilerek, Yunusemre ilçesine bağlı Avdal mahallesinde de su yetersizliği probleminin farklı bir su kaynağından su temini sağlanarak geçici olarak çözüldüğü, yakın zamanda ise sondaj çalışmaları ile birlikte yaşanan sorunun kökten çözüme kavuşturulacağı belirtildi.

MASKİ’den Arızalara Hızlı Müdahale

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre İlçesine bağlı Turgutalp mahallesine içme suyu sağlayan sondaj kuyusunda meydana gelen arıza Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekiplerince giderilerek vatandaşların su kesintisi yaşamasının önüne geçti.

Yunusemre ve Şehzadeler İlçelerindeki Üreticilere Büyükşehir 16 Bin Sepet Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği’ projesi kapsamında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerindeki üreticilere 16 bin sepet dağıtıldı. Düzenlenen törende sepetleri üreticilere teslim eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alın teri altından daha değerli olan çiftçimize can suyu olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Rabbim, tüm üreticilerimizin ürünlerine bolluk, kazançlarına bereket versin ”ifadelerinde bulundu.