Yunusemre Politika haberleri

Başkan Ergün Su Sorununu İlgili ‘Siyasisiler Şov’ Yapıyor Dedi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nin üst kotlarındaki hanelerde yazın artan kullanım nedeniyle su sıkıntısı yaşandığını belirtti. Yaz ve kış aylarındaki su tüketimi arasında bahçe sulamaları nedeniyle 1’e 10 artış yaşandığını vurgulayan Başkan Ergün, siyasilerin Çamlıca’ya şov yapmaya gittiklerinin altını çizdi.

MHP’li Kutlar, Su Sorunuyla ile İlgili İddialarına Yanıt Verdi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, MASKİ’nin Çamlıca’daki kayıp, kaçak su sorununa neşter vurmak için eski içme suyu ve kanalizasyon hattını sağlıklı bir yapıya kavuşturduğunu ifade ederek, “Altyapının ardından büyükşehir belediyemiz tarafından mahallenin üstyapısı yapılarak, Çamlıca adeta yeniden inşa edilmiştir. Ancak, İYİ Partili Tufan Akan, yapılan hizmetleri siyasi şovu esnasında görmezden gelmektedir” dedi.

Dünyada Helenistik Dönem’den Günümüze Kadar Ulaşmış Tek Hestia Heykeli!

Manisa Yunt Dağı bölgesinde 19 yıldır kazı çalışmaları devam eden Aigai antik kentinde, adeta iğne ile kuyu kazılıyor. 2004-2005 yıllarında bulunan ve dünyada Helenistik Dönem’den günümüze kadar ulaşmış tek Hestia heykeli olan 2 metre 70 santimetre yüksekliğindeki heykel ise bu yıl içinde açılması planlanan Manisa Arkeoloji Müzesinde sergilenmeyi bekliyor.