Yunusemre Spor haberleri

Manisa’da sevinç ve gözyaşı bir arada

Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’da konut sorununa neşter vuran 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin 3. etabında hak sahiplerini belirleme kurası çekildi. Kurada isimlerini duyan vatandaşlar gözyaşlarına boğulurken mutluluklarını sevdikleriyle paylaştı.

Aloğlu, şehit ailesiyle yakından ilgilendi

1995 yılında Ağrı Patnos’ta şehit olan Piyade Er Mustafa Özoğul’un şehadetinin 24. sene-i devriyesi dolayısıyla ailesi tarafından pilav hayrı düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ve duaların okunduğu programa katılan Yunusemre Belediyesinin Milliyetçi Hareket Partili Meclis Üyesi Ayberk Aloğlu şehidin ailesiyle yakından ilgilendi.

Bu kez öğretmenler oynadı, öğrenciler izledi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), "Okul Dışarıda Günü" ve "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinlikleri kapsamında öğretmenlerin sınıflarını açık havaya taşıyıp derslerini oyun oynayarak işlemeleri çağrısı üzerine Manisa’da Mehmet Suphi Egemen İlkokulu öğretmenleri, okul bahçesinde öğrencilerle birlikte ’Yağ satarım bal satarım’ oyununu oynadı. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte, öğretmenlerde en az öğrencileri kadar eğlendi.

Manisa’da 400 fidan toprakla buluştu

Çölleşme ile mücadele kapsamında, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Yılı Hatıra Ormanı için fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi. 400 farklı tür ağacın fidanının toprakla buluşturulduğu etkinlikte konuşan Manisa Valisi Ahmet Deniz, ormanların yaşanabilir bir dünyaya açılan pencere olduğunu belirterek ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti.

Meclis üyesi Aloğlu mahalle mahalle geziyor

31 Mart yerel seçimlerinde Yunusemre Belediyesi’nde meclis üyesi seçildikten sonra ilçeye bağlı mahalleleri tek tek ziyaret ederek dilek ve sorunları dinleyen Ahmet Ayberk Aloğlu bu haftada Muslih, Karaveliler, Davutlar ve Örencik mahallelerinde muhtarlar ve vatandaşlarla buluştu.